Kostka z plexi – jak ją wykorzystać?

2020-12-16
Kostka z plexi – jak ją wykorzystać?

Kostka z plexi to element o dużym potencjale, który jednak nadal wykorzystywany jest stosunkowo rzadko. Sprawdźmy dzisiaj, do czego może przydać się gruba plexi przezroczysta i jakie zastosowanie ma tego rodzaju materiał.

Blok plexi – co to takiego i jak wykorzystać taki materiał?

Wielokrotnie pisaliśmy już o wykorzystaniu plexi w przeróżnych branżach. Jak dotąd większość naszych wpisów dotyczyła jednak klasycznych płyt plexi, stosowanych najczęściej jako zamiennik szyb. Na stronie https://plasticexpress.pl pisaliśmy już o tym, jakie zastosowania ma plexi w domu, czy w firmie. Wiemy, że poza praktycznym wykorzystaniem tego materiału, możemy wykonać z niego również przeróżne dekoracje, jak cyfry i litery z plexi. Dziś chcielibyśmy napisać kilka słów więcej o akrylowych kostkach, które służą często jako podstawki czy postumenty z plexi.

Zarówno właściwości fizyczne, jak i wygląd zewnętrzny sprawiają, że bloki z plexi idealnie nadają się na tak zwane ekspozytory. Takie podstawki z plexi służą do eksponowania towarów na przykład w witrynie sklepowej czy trakcie przygotowywania zdjęć produktowych do sklepu internetowego. Naturalny połysk plexi i wysoka przezroczystość sprawiają, że materiał ten idealnie nadaje się do eksponowania luksusowych, kosztownych produktów. Dużą zaletą jest również odporność plexi na promieniowanie ultrafioletowe. Dzięki temu nawet po kilku latach na wystawie sklepowej plexi nie żółknie ani nie staje sią matowe. 

Kostki akrylowe jako ekspozytory do biżuterii

Postumenty i podstawki z plexi są bardzo często wykorzystywane do ekspozycji biżuterii. Przezroczysty materiał dyskretnie podkreśla jej blask. W połączeniu z odpowiednim oświetleniem ekspozytory do biżuterii wykonane z plexi mogą dać naprawdę ciekawy wizualny efekt. Można wykorzystać je zarówno przy aranżacji wystawy w sklepie jubilerskim, jak i w trakcie produktowej sesji zdjęciowej dla sklepu online z biżuterią. Ekspozytory do biżuterii mogą przydać się również w firmach, które swoje wyroby prezentują na targach branżowych. Dzięki naszemu konfiguratorowi możecie w kilka minut zamówić ekspozytor do kolczyków czy bransoletek. Gruba przezroczysta plexi z idealnie wypolerowanymi krawędziami będzie stanowić atrakcyjne tło zarówno dla biżuterii ze złota, srebra, jak i innych materiałów.

Podstawka z plexi – ekspozytory na zegarki

Równie dobrze, jak w przypadku biżuterii, ekspozytory z plexi sprawdzą się także w przypadku luksusowych zegarków. Ekspozytory do zegarków wykorzystuje się najczęściej na sklepowych wystawach. Zdarza się jednak, że korzystają z nich również prywatni kolekcjonerzy, którzy chcą w domowym zaciszu wyeksponować swoje najlepsze zegarki.

Ekspozytory do kosmetyków

Biżuterie i zegarki to jednak nie jedyne produkty, które można atrakcyjnie wyeksponować dzięki ekspozytorom z plexi. Podstawki akrylowe sprawdzą się również w przypadku bardziej kosztownych kosmetyków czy perfum. Warto więc pomyśleć o tego rodzaju ekspozytorach, jeżeli planujecie wystrój perfumerii czy drogerii z luksusowymi kosmetykami.

Tombstone plexi, czyli jak zrobić statuetki z plexi

Kostki akrylowe możemy wykorzystać również w nieco inny sposób. Atrakcyjny wygląd wizualny grubej kostki z plexi sprawia, że jest to materiał idealny na trofeum czy bazę dla wręczanej w ramach nagrody statuetki. W tym miejscu warto wspomnieć, że plexi to materiał, który można  laserowo grawerować. Tak zwany tombstone plexi może być więc opatrzony stosowną inskrypcją, czy danymi osoby otrzymującej nagrodę.

Kostki akrylowe – jak zamówić?

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, w jaki sposób można zamówić kostki akrylowe do ekspozycji towarów czy z przeznaczeniem na podstawę do statuetki, lub trofeum. Grubą plexi na wymiar można z łatwością zamówić za pośrednictwem naszego konfiguratora online. Do wyboru są tam dwa rodzaje tego typu produktów: blok plexi bezbarwna 25 mm oraz blok plexi bezbarwna 30 mm. Po wejściu na stronę konfiguratora jako rodzaj materiału wybieramy oczywiście plexi bezbarwną. Następnie w bocznym menu wybieramy grubość materiał (25 lub 30 mm) i podajemy wymiary podstawki. Ostatnim krokiem jest zaznaczenie rodzaju cięcia. Jeśli kostki akrylowe mają służyć jako ekspozytory czy element trofeum, to powinniśmy wybrać opcję cięcie + polerowanie. Diamentowa obróbka plexi sprawia, że boczne krawędzie podstawki będą idealnie przezroczyste. Jeśli chcemy, żeby ekspozytory z pleksi zachowały swój atrakcyjny wygląd przez długie lata, należy się z nimi odpowiednio obchodzić. Więcej na temat napisaliśmy w artykule: Jak czyścić plexi?


 

Czytaj także:

Sprawdź możliwości obróbki plexi:

Sprawdź dostępne płyty plexi na wymiar:

Sprawdź dostępne grubości plexi:

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×