Plexi 10 mm

W ofercie naszej firmy znajdziecie plexi ekstrudowaną i wylewaną w różnych grubościach. Dzięki temu możecie dopasować grubość zamawianej plexi, do realizowanego przez Was projektu. W sytuacji, gdy potrzebny jest Wam wyjątkowo solidny i trwały materiał, możecie wykorzystać plexi 10 mm. Całe płyty plexi lub elementy z plexi 10 mm na wymiar możecie w kilka minut zamówić bez wychodzenia z domu. Zobaczcie jak kupić plexi 10 mm i zaoszczędzić przy tym czas i pieniądze.

Pleksi 10 mm

Co sprawia, że akryl w wielu sytuacjach sprawdzi się o wiele lepiej niż standardowa szklana szyba? Jedną z największych zalet tego tworzywa jest oczywiście jego trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Płyta akrylowa jest ponad 10 razy bardziej odporna na uderzenia niż zwykłe szkło. Zalety takiego materiału jak plexiglas nie kończą się jednak na bardzo wysokiej udarności. Pleksi, także grubości 10 mm, cechuje się także bardzo dobrą przezroczystością. Materiał ten mimo swojej stosunkowo dużej grubości przepuszcza ponad 90% światła. Z tego względu pleksi grubość 10 mm można wykorzystać jako materiał na nietłukące się szyby, które w żaden sposób nie zakłócają kontaktu wzrokowego. Nie bez znaczenia jest również to, że tego rodzaju akrylowe szyby będą o połowę lżejsze od szkła.

Technologia produkcji szkła akrylowego, również 10 mm, pozwala na uzyskanie tego tworzywa także w innych niż bezbarwna wersjach. Nieco więcej na temat tego, jakie kolory plexi 10 mm są dostępne, napisaliśmy poniżej. 

Plexi 10 mm – cena

Zastanawiacie się, ile kosztuje plexi 10 mm? Odpowiedź na to pytanie możecie znaleźć w dosłownie kilka sekund, korzystając z dostępnego na naszej stronie konfiguratora. Jest to proste w obsłudze i bardzo intuicyjne narzędzie, za pośrednictwem którego możecie zamówić całe płyty lub pleksi 10 mm na wymiar. W przypadku elementów cena plexi 10 mm jest wypadkową wymiarów formatki oraz wybranej technologii cięcia. System na bieżąco oblicza koszt, możecie więc dowolnie zmieniać parametry projektowanego elementu i samodzielnie sprawdzić, jaki wpływ mają one na cenę plexi. Jest to więc swojego rodzaju interaktywny cennik plexi 10 mm i innych grubości tego materiału. 

Jak zamówić plexi 10 mm na naszej stronie? Cały proces składa się z kilku prostych kroków. Na stronie konfiguratora musicie jedynie wybrać interesujący Was materiał i jego grubość (plexi 10 mm). Kolejny krok to wybór kształtu formatki oraz jej wymiarów. W konfiguratorze zaimplementowanych jest kilkanaście najpopularniejszych kształtów formatek, oferujemy jednak także możliwość przesłania własnego projektu, stworzonego w programie graficznym.

Ostatnim krokiem jest wybór technologii cięcia plexi. Najtańszym rozwiązaniem, które gwarantuje krótkie terminy realizacji i wysoką precyzję jest cięcie piłą mechaniczną. Druga możliwość to cięcie plexi piłą mechaniczną i dodatkowe polerowanie krawędzi. Obie te metody pozwalają na uzyskanie wyłącznie formatek prostokątnych. Jeśli z akrylu chcecie wyciąć nieco bardziej skomplikowane kształty, możecie skorzystać z możliwości laserowego cięcia plexi. W przypadku tej technologii kształt wycinanego elementu jest praktycznie nieograniczony. Z plexi oprócz prostych formatek możecie więc wyciąć litery, całe napisy czy inne złożone kształty.

Akryl 10 mm – jaki rozmiar i waga

Waga plexi 10 mm to także jeden z bardzo istotnych atutów tego materiału. Element z pleksi 10 mm rozmiarów na przykład 1x1m będzie o ponad połowę lżejszy niż tej samej wielkości i grubości szklana szyba. Między innymi z tego względu plexi stosuje się jako zamiennik szkła na przykład w świetlikach dachowych. 

Plexi 10 mm – jak używać

Praktyczne zalety tego materiału pozwalają na wykorzystanie plexi 10 mm w różnych branżach i dziedzinach życia. Wysoka udarność i dobra przepuszczalność światła sprawiają, że plexi 10 mm wykorzystuje się często do budowy różnego rodzaju osłon, przeszkleń, zbiorników czy wewnętrznych i zewnętrznych balustrad. W wielu przypadkach plexi 10 mm zastosować można jako zamiennik zwykłego szkła. Duże możliwości daje także opisana nieco niżej plexi 10 mm czarna, która coraz częściej wykorzystywana jest w dekoracji wnętrz.

Plexi 10 mm, jaki wybrać kolor i rodzaj materiału?

Decydują się na taki materiał jak plexi 10 mm, nie jesteście ograniczeni tylko i wyłącznie do bezbarwnego szkła akrylowego. W naszej ofercie poza transparentną plexi 10 mm znajdziecie także taki materiał jak plexi 10 mm czarna. Lekko błyszczący finisz tego tworzywa sprawia, że plexi 10 mm kolor czarny idealnie sprawdzi się w dekoracji wnętrz. Z czarnej plexi 10 mm możecie wykonać na przykład dekoracyjne panele ścienne do nowoczesnej kuchni i łazienki. Błyszcząca czarna plexi sprawdzi się również w aranżacjach inspirowanych stylem glamour. 

Jeśli interesują Was inne kolory plexi jak chociażby plexi biała, satynowa czy mleczna, to zapraszamy do sprawdzenia innych grubości tego tworzywa. 

Plexi 10 mm – producent

Gdzie kupić plexi 10 mm? Oferta szkła akrylowego w dużych sklepach budowlanych czy hipermarketach jest często mocno okrojona. Nawet jeśli znajdziecie plexi w takim punkcie, to zwykle do wyboru jest bardzo niewielka liczba grubości, o różnych kolorach plexi już nie wspominając. Dodatkowym minusem jest to, że musicie kupić cały arkusz plexi niezależnie od tego, ile materiału jest Wam naprawdę potrzebne. Wszystko to sprawia, że zakupy na naszej stronie mogą być rozwiązaniem, które pozwoli Wam zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze.

Za pomocą dostępnego na naszej stronie konfiguratora możecie w kilka chwil zaprojektować i zamówić elementy z plexi 10 mm na wymiar lub całe płyty z takiego tworzywa. W przypadku formatek z plexi zapłacicie wyłącznie za zamówiony materiał. W trakcie projektowania elementów z plexi, system na bieżąco pokaże Wam ich cenę. Wiecie więc dokładnie, ile zapłacicie, a gotowe elementy zostaną dostarczone na wskazany adres szybką przesyłką kurierską. Zakup plexi 10 mm prosto od producenta to świetna alternatywa dla wizyty w punkcie stacjonarnym, przy okazji której tracicie pieniądze i czas.

Płyty plexi dostępne są w następujących grubościach:

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×