Plexi 8 mm

Szukacie dobrej jakości plexi 8 mm? W naszym konfiguratorze elementy z plexi 8 mm lub całe płyty tego tworzywa zamówicie bez wychodzenia z domu w zaledwie kilka chwil. 

Pleksi 8 mm – dlaczego warto wybrać taki materiał?

Jakie zalety ma plexiglas 8 mm? Dlaczego warto postawić na pleksi grubość 8 mm w projektach budowlanych czy hobbystycznych projektach DIY? Największą i chyba najczęściej podkreślaną zaletą plexi jest oczywiście niezwykła udarność tego materiału. Pod pojęciem tym kryje się odporność na uderzenia. W porównaniu do zwykłego szkła plexi ma ponad 10 razy większą udarność. To jednak nie koniec zalet tego uniwersalnego tworzywa. Płyta plexi jest również idealnie przezroczysta i świetnie przepuszcza światło. Współczynnik przepuszczalności światła wynosi w przypadku plexi, także 8 mm, około 90%. Do listy zalet akrylu, również 8 mm, można dodać jeszcze niewielki ciężar tego materiału i jego niewrażliwość na wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne. Plexi to także idealny materiał dla osób, które mają na uwadze kwestie ekologiczne. Jest to bowiem tworzywo nietoksyczne, które dodatkowo łatwo poddaje się recyklingowi. 

Plexi 8 mm – cena

Cena pleksi 8 mm związana jest oczywiście z tym, ile materiału chcecie zamówić, a także ze sposobem jego cięcia i obróbki. W trakcie projektowania elementów z plexi 8 mm na wymiar w naszym konfiguratorze system na bieżąco oblicza ich cenę. Możecie dowolnie wybierać kształty i wymiary formatki z plexi 8 mm, aby sprawdzić jak wpływają one na jej cenę.

To, ile kosztuje element z plexi 8 mm na wymiar, zależy także od wybranej technologii cięcia. Najtańszym sposobem jest cięcie plexi piłą mechaniczną. Usługa ta gwarantuje szybki czas realizacji zlecenia i bardzo wysoką precyzję. Odchyłek od wymiarów w projekcie wynosi jedynie 0,1 mm na aż 3 metrach ciętego materiału. Pewnym mankamentem jest jednak to, że w ten sposób można uzyskać wyłącznie linie i kąty proste.

Dużo większe możliwości pod względem kształtów formatek daje laserowe cięcie plexi. Dysponujemy profesjonalnymi ploterami laserowymi, które pozwalają wyciąć z pleci dowolne kształty. Poza prostymi geometrycznymi elementami ploter laserowy można wykorzystać do wycięcia logo firmy, liter czy całych napisów.

Plexi 8 mm – jaki rozmiar i waga

Wśród zalet plexi wspominaliśmy już o stosunkowo niewielkiej wadze tego tworzywa. Waga plexi 8 mm będzie o ponad połowę mniejsza niż waga szklanej szyby tej samej grubości i wielkości. Wynika to oczywiście z niskiego ciężaru właściwego tego tworzywa. 

Jeśli chodzi o jednostki miar i wag dotyczące plexi, to stosunkowo często pada także pytanie „plexi 8 mm ile to cali?”. Jeden cal to 2,54 mm, łatwo więc policzyć, że grubość plexi 8 mm w przeliczeniu na cale wynosi 0,31 cala. 

Akryl 8 mm – jak używać?

Praktyczne zalety tego tworzywa pozwalają na wykorzystanie plexi 8 mm na wiele różnych sposobów. Najczęściej plexi 8 mm wykorzystywana jest jako zamiennik klasycznego szkła czy nawet szyb hartowanych. Plexi 8 mm ma podobną przepuszczalność światła, a przy tym jest wielokrotnie bardziej odporna na uderzenia. 

Popularne zastosowania plexi 8 mm: 

  • świetliki dachowe i różnego rodzaju przeszklenia,
  • lekkie ścianki działowe na przykład w biurach lub ścianki prysznicowe,
  • szyby w jachtach, żaglówkach, przyczepach kempingowych, kamperach itp.,
  • różnego rodzaju zadaszenia na przykład nad tarasem balkonem czy wejściem do budynku,
  • balustrady wewnętrzne i zewnętrzne,
  • osłony urządzeń przemysłowych i ciężkiej maszynerii.

Plexi 8 mm – jaki wybrać kolor i typ materiału?

Różnorodność kolorów i wariantów plexi jest bardzo często wymieniana jako zaleta tego tworzywa. Popularna pleksi ekstrudowana, poza wersją bezbarwną, dostępna jest także w postaci tworzywa czarnego, białego, mlecznego czy satynowanego. Coraz częściej wykorzystywana jest także plexi lustrzaną. Za jej pomocą możecie stworzyć duże i całkowicie bezpieczne lustra w takich obiektach jak, chociażby siłownie, kluby fitness, szkoły tańca itp. Jeszcze większą swobodę w wyborze koloru daje plexi wylewana. W procesie produkcji można bowiem dodać do niej w zasadzie dowolne barwniki. 

W większości przypadków kolorowy akryl dostępny jest jednak w postaci płyt o nieco mniejszej grubości. W przypadku plexi 8 mm kolory ograniczone są wyłącznie do standardowego bezbarwnego akrylu. Jeśli interesują Was inne kolory plexi, to w naszym konfiguratorze możecie łatwo sprawdzić, w jakich grubościach dostępne są poszczególne warianty szkła akrylowego.

Plexi 8 mm – gdzie kupić?

Nie wiecie gdzie kupić plexi 8 mm? Taka grubość plexi nie jest dostępna w marketach budowlanych w Waszej okolicy? Na naszej stronie możecie szybko i wygodnie kupić plexi 8 mm od producenta. Pozwala na to nasz konfigurator online. W kilku prostych krokach zaprojektujecie i zamówicie elementy z plexi 8 mm na wymiar lub całe arkusze tego tworzywa. Zamówiona plexi zostanie do Was wysłana szybką przesyłką kurierską na wskazany adres. Na czas transportu wszystkie nasze tworzywa zabezpieczone są obustronnie specjalną folią. Chroni ona powierzchnię plexi przed zarysowania czy innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Płyty plexi dostępne są w następujących grubościach:

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×