Plexi 3 mm

Plexi 3 mm bezbarwna, biała czy czarna to tylko kilka z wielu rodzajów szkła akrylowego tej grubości dostępnego na naszej stronie. Dostarczamy wysokiej jakości plexi 3 mm na terenie całego kraju. Jeśli szukacie całych płyt plexi 3 mm lub dociętych na wymiar elementów ze szkła akrylowego, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

Pleksi 3 mm

Mimo niewielkiej grubości akryl 3 mm to tworzywo niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Plexiglas 3 mm jest niewrażliwy również na wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne. Arkusz plexi 3 mm możecie więc wykorzystać zarówno wewnątrz, jak i na świeżym powietrzu. W tym drugim przypadku plexi może posłużyć na przykład do budowy różnego rodzaju zadaszeń, przeszkleń czy balustrad.

W przypadku bezbarwnej pleksi grubość 3 mm gwarantuje również bardzo dobrą przepuszczalność światła na poziomie około 92%. Między innymi z tego względu plexi 3 mm wykorzystywana jest jako materiał na osłony antywirusowe w sklepach czy punktach usługowych. Dobra przezroczystość nie zakłóca kontaktu wzrokowego z klientem, a niewielki ciężar sprawia, że takie osłony z plexi 3 mm można łatwo zamontować i zdemontować.

Do zalet plexi 3 mm można dodać także możliwość łatwej obróbki na kilka różnych sposobów. Więcej informacji na temat tego, jak ciąć pleksi 3 mm znajdziecie w jednym z kolejnych akapitów. 

Plexi 3 mm – cena

Cena plexi uzależniona jest od dwóch podstawowych kwestii. Pierwsza z nich to oczywiście wielkość zamówionego elementu z plexi 3 mm na wymiar. Możecie ją w bardzo prosty sposób sprawdzić za pomocą naszego konfiguratora online. Wystarczy, że podacie wymiary, grubość, kształt i rodzaj materiału, a system automatycznie wyliczy cenę zaprojektowanego elementu. 

Częściowy wpływ na cenę plexi ma także to, jaką technologię cięcia tego materiału wybierzecie. Czym ciąć plexi 3 mm? Najprostszym i najszybszym sposobem jest cięcie piłą mechaniczną. Wykorzystujemy do tego profesjonalne piły panelowe austriackiej firmy Schelling. Poza krótkim terminem realizacji cięcie piłą mechaniczną pozwala również na zachowanie bardzo wysokiej tolerancji wymiarów. Odchył od projektu wynosi w przypadku cięcia mechanicznego zaledwie 0,1 mm na 3 m materiału. 

Jeśli zależy Wam na estetycznym wykończeniu krawędzi ciętego piłą materiału, możecie wybrać również opcję dodatkowego ich polerowania. Są one polerowane przy pomocy naturalnych diamentów. W efekcie krawędzie plexi są idealnie gładkie i lustrzane. 

Największą swobodę w projektowaniu elementów z plexi na wymiar daje jednak cięcie laserem. Ta nowoczesna technologia pozwala na uzyskanie niezwykle skomplikowanych kształtów. W ten sposób z plexi można wyciąć nie tylko proste formatki, ale również litery, loga, ozdobne ażurowe panele czy inne złożone elementy. Z tego względu z laserowego cięcia plexi korzystają często osoby, które chcą wykorzystać ten materiał w celach dekoracyjnych. 

Z naszej strony realizujemy zarówno indywidualne, detaliczne zamówienia na plexi, jak i hurtowe zakupy tworzyw sztucznych. Jeśli jesteście zainteresowani realizacją projektów z wykorzystaniem plexi na szeroką skalę, to zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

Akryl 3 mm – jaki rozmiar i waga?

Jeśli chodzi o wymiary, to nasz konfigurator pozwala zamówić dokładnie taki rozmiar plexi 3 mm, jaki jest Wam potrzebny. Dużym plusem pleksi grubości 3 mm jest także niewielka waga tego materiału. Ciężar płyty plexi 3 mm będzie nieco ponad połowę mniejszy niż ciężar szklanej szyby o takich samych gabarytach.

Spotykamy się również czasami z pytaniami w rodzaju „pleksi 3 mm ile to cali?” lub „pleksi 3 mm ile cm?” Dla ułatwienia możemy przypomnieć, że jeden cal to 2,54 mm. Tak więc plexi 3 mm w przeliczeniu na cale będzie miała grubość około 0,12 cala. 

Zastosowania plexi 3 mm

Wykorzystanie plexi 3 mm może być zarówno czysto użytkowe, jak i dekoracyjne. Wiele zależy od tego, jaki rodzaj pleksi wybierzecie. Zastosowanie plexi 3 mm bezbarwnej to na przykład szyby do antyram czy osłony antywirusowe. Po plexi 3 mm możecie jednak sięgnąć również, wymieniając pękniętą szybę w szklarni, czy ocieplając okna za pomocą arkuszy plexi.

Jaką plexi 3 mm wybrać?

Płyty plexi 3 mm to w ofercie naszego sklepu bardzo szeroka kategoria, w której znajdziecie materiały w różnych kolorach i o różnych właściwościach. To, jaką plexi wybrać do domu, zależy oczywiście od Waszych potrzeb, zastosowania tego materiału i trendów wnętrzarskich, jakie Was zainspirowały. Największą popularnością cieszy się plexi bezbarwna. Ten materiał oferujemy w kilku różnych wariantach.

Oprócz standardowej plexi jest to także eko plexi wyprodukowana z surowców pochodzących z recyklingu. Jesteśmy również dystrybutorem specjalistycznego tworzywa Plexiglas Optical HC. Jest to specjalny rodzaj bezbarwnej plexi wzbogacony o dodatkową warstwę chroniąca powierzchnię tworzywa przed zarysowaniami. 

Kolory plexi nie są jednak ograniczone jedynie do materiału transparentnego. W stałej sprzedaży mamy także plexi 3 mm czarną, białą, mleczną i satynową. Czarny akryl jest dodatkowo dostępny w wersji matowej i błyszczącej. Możecie więc dopasować czarną plexi do stylu całej aranżacji. We wnętrzach nowoczesnych, czy też aranżacjach w stylu glamour możecie wykorzystać plexi czarną błyszczącą. Natomiast we wnętrzu klasycznym czy minimalistycznym lepszym wyborem będzie zwykle plexi czarna matowa. 

Plexi 3 mm – gdzie kupić?

W naszej firmie możecie kupić plexi 3 mm producentów z Polski i krajów Europy Zachodniej. Zakup plexi w naszej firmie to gwarancja szybkiej realizacji zamówienia i ekspresowej przesyłki. Nasz konfigurator online pozwala w dosłownie kilka minut zaprojektować elementy z różnych rodzajów plexi 3 mm. Wystarczy wybrać rodzaj materiału, jego grubość, kształt i sposób cięcia.

Zamówioną w ten sposób plexi wysyłamy szybkimi przesyłkami kurierskimi na wskazany adres. Na czas transportu plexi zabezpieczona jest dwustronną folią ochronną. Krótkie terminy realizacji, szybkie wysyłki i możliwość zamówienia dokładnie takich elementów, jakie są Wam potrzebne, sprawiają, że zakupy w naszej firmie to często dużo lepsze rozwiązanie niż wizyta w markecie budowlanym lub innym stacjonarnym punkcie z plexi.

Płyty plexi dostępne są w następujących grubościach:

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×