Technologie

Cięcie plexi laserem

Posiadamy dwa plotery laserowe renomowanej niemieckiej firmy Eurolaser umożliwiające nam wycinanie z plexi dowolnych wybranych przez klienta kształtów. Wysoka moc pozwala na cięcie do grubości 20 mm z zachowaniem najwyższej precyzji dochodzącej nawet do 0,2 mm. Obie maszyny obrabiają całe płyty plexi do wymiaru 2000x3000 mm. Cięcie odbywa się za pomocą skupionej wiązki gorącego lasera – technologia bezstykowa minimalizuje ryzyko uszkodzenia materiału. Podczas cięcia pleksa schładzana jest sprężonym powietrzem, co zapobiega zapłonowi. Śladowe ilości substancji chemicznych wydzielających się przy topieniu zostają natychmiast pochłonięte przez wyciąg, co czyni plotery przyjaznymi dla środowiska. Krawędzie wyciętego elementu są błyszczące i estetyczne.

Cięcie pleksi i poliwęglanu piłą

Piła panelowa FK6 330 austriackiej firmy Schelling jest najnowocześniejszym urządzeniem tego typu, gwarantującym wysoką precyzję cięcia sięgającą 0,1 mm na 3 metrach długości. Maszyna jest w stanie ciąć dowolne pojedyncze płyty z tworzyw sztucznych lub ciąć ich pakiety do grubości 100 mm. Cięcie odbywa się w 99% bezpyłowo, co najważniejsze bez wtrąceń wiórów pomiędzy formatki. Jest to najszybszy sposób docięcia płyt plexi i poliwęglanu do żądanych wymiarów. Ograniczeniem jest możliwość cięcia jedynie pod kątem prostym. Krawędź po obróbce staje się matowa i nieco mniej estetyczna niż w przypadku plotera laserowego, jest to jednak rekompensowane niższą ceną i szybkością realizacji zlecenia.

Cięcie poliwęglanu frezarką

Ploter frezujący marki Kimla pozwala nam na wycinanie z płyt poliwęglanowych dowolnych kształtów. Po wybraniu odpowiedniego frezu, maszyna gwarantuje szybką i precyzyjną obróbkę niezależnie od grubości materiału. Duży stół roboczy sprawia, że jesteśmy w stanie procesować zamówienia nawet na pełne płyty o wymiarze 2000x3000 mm. Frezarka pozwala nie tylko na cięcie płyt, ale również fazowanie krawędzi, czy też tworzenie wybrań o określonej głębokości i powierzchni.

Diamentowe polerowanie plexi

Posiadamy dwie maszyny hiszpańskiej firmy Bermaq do polerowania plexi naturalnymi diamentami. Dzięki zastosowaniu unikatowej konstrukcji, materiał pozostaje nieruchomy w momencie obróbki, co przekłada się na uzyskanie wyższej jakości obrabianej krawędzi. Technologia pozwala na polerowanie elementów do długości 2000 mm w linii prostej, w związku z tym niemożliwe jest polerowanie zaokrąglonych krawędzi i skomplikowanych kształtów – jedynie te wycięte pod kątem prostym.

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×