Pleksi przezroczysta 8mm

plexi przezroczysta 8mm pleksi przezroczysta 8mm cena pleksa przezroczysta 8mm na wymiar

Plexi przezroczysta 8mm - właściwości

Użytkowanie przezroczystej pleksi 8mm

Pleksi 8 mm przezroczysta na wymiar

Plexi przezroczysta 8mm - możliwości dalszej obróbki

Zastosowanie plexi przezroczystej grubości 8 mm


Plexi bezbarwna 8mm w budownictwie i architekturze

Cięta na wymiar bezbarwna plexi ma szerokie zastosowanie w branży budowlanej. Dotyczy to zarówno obiektów użyteczności publicznej: biur, hal sportowych, stadionów, urzędów czy banków, jak i budownictwa mieszkalnego. Plexi bezbarwna 8mm zastępuje szkło w takich konstrukcjach jak zadaszenia, lekkie ścianki działowe, przeszklenia, osłony, balustrady czy świetliki.

Szkło akrylowe tej grubości, potocznie określane jako plexiglass 8mm, ma także bardzo dobre właściwości izolacyjne. Dzięki nim materiał ten można wykorzystać w budownictwie jako dodatkową warstwę termoizolacyjną na fasadach budynków czy oknach.

Plexi przezroczysta grubości 8 mm w biznesie

Plexi 8mm zapewnia wysoki poziom ochrony nawet przed działaniem dużych sił. Wysoka udarność sprawia, że cięta na wymiar płyta plexi bezbarwna to idealny materiał na różnego rodzaju osłony, owiewki czy szyby w pojazdach specjalnego przeznaczenia. Praktycznie od momentu, gdy produkt pojawił się na rynku, korzysta z niego branża motoryzacyjna i lotnicza.

Plexi bezbarwna (przezroczysta) jest też elementem wielu hal przemysłowych czy magazynowych. Chroni operatorów maszyn czy linii produkcyjnych zapewniając jednocześnie bardzo dobrą widoczność.

Pleksi 8 mm przezroczyste w domu

Z zastosowaniem plexi w domu kojarzą się raczej mniejsze grubości tego tworzywa. Jednak także pleksi bezbarwna 8mm odnajdzie się w przestrzeniach mieszkalnych. Cięta na wymiar plexi tej grubości posłuży jak elementy balustrady czy osłona balkonowa. Z tego materiału powstają także nowoczesne, awangardowe meble z plexi czy elementy frontów meblowych.

Plexi sprawdzi się także jako kasetony, elementy oświetlenia czy dekoracyjne, odporne na wilgoć i promieniowanie UV panele ścienne.

Plexi przezroczyste 8mm w reklamie

Z zalet szkła akrylowego pełnymi garściami czerpie także branża reklamowa. Plexi 8mm na wymiar wykorzystywana jest do produkcji takich elementów reklamowych jak znaki, napisy, statuetki, stojaki, materiały POS, szyldy czy tablice.

Na szerokie zastosowanie plexi w reklamie wpływ ma technologia obróbki laserowej. Dzięki niej możliwe jest wycinanie z plexi 8mm (i innych grubości) skomplikowanych kształtów i indywidualnych projektów. Duże możliwości przed projektantami elementów reklamowych otwiera także możliwość laserowego grawerowania i drukowania na plexi.

Przykładowe metody obróbki plexi przezroczystej 8 mm

Sprawdź dostępne grubości plexi bezbarwnej:


Różnice w procesie wytwarzania plexi przezroczystej 8mm:

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×