Technologie - cięcie pleksi

Pleksi jest materiałem plastycznym, który z łatwością poddaje się obróbce termicznej oraz mechanicznej. Pozwala to na otrzymywanie plexi na wymiar w różnych kształtach. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, do cięcia plexi wykorzystujemy zaawansowane technologicznie maszyny. Oferujemy cięcie pleksi laserem, cięcie pleksi piłą oraz polerowanie pleksi za pomocą naturalnych diamentów.

Cięcie pleksi na wymiar – jaki kształt możesz otrzymać?

Dzięki naszemu zaawansowanemu konfiguratorowi online, można uzyskać nieskończenie wiele kształtów. Zarówno cięcie laserowe plexi jak i cięcie pleksi piłą pozwala na uzyskanie figur o prostych bądź obłych krawędziach. Za pomocą pleksi można projektować także litery oraz cyfry. Oba sposoby cięcia pleksi – laserowe i za pomocą piły – mogą być wykorzystywane do płyt plexi o różnych grubościach. Dlatego jeśli zastanawiasz się czym ciąć pleksi 2 mm, 4 mm a nawet 20 mm, to każdą grubość pleksi można ciąć na oba sposoby. Ogromną zaletą naszego konfiguratora jest automatyczne obliczanie ceny produktu po każdej wprowadzonej zmianie w projekcie. Realizujemy także zamówienia niestandardowe, wymagające indywidualnej wyceny.

Cięcie plexi w domu – dlaczego lepiej zdecydować się na profesjonalne cięcie pleksi?

Skoro płyta pleksi jest tak łatwa w obróbce, to może warto wykonać to samodzielnie? Cięcie pleksi w domu nie jest możliwe. Jeśli zdecydujemy się na cięcie plexi w domu, to brak odpowiedniego sprzętu nie pozwoli na uzyskanie oczekiwanego efektu. Cięcie pleksi domowym sposobem może doprowadzić do zniszczenia płyty plexi. Dlatego odradzamy cięcie plexi w domu i proponujemy profesjonalne rozwiązania technologiczne, które zapewnią najwyższą jakość wykończenia zamówionego elementu z płyty pleksi.

Cięcie pleksi – czym najlepiej?

Jak wspomnieliśmy, oferujemy cięcie plexi laserem oraz cięcie pleksi piłą. Każdy z tych sposobów ma swoje zalety, dlatego przed dokonaniem wyboru warto zaznajomić się z charakterystyką obu technologii. Dodatkowo krawędzie pleksi mogą zostać poddane polerowaniu.

 

Cięcie plexi laserem

Posiadamy dwa plotery laserowe renomowanej niemieckiej firmy Eurolaser umożliwiające nam wycinanie z plexi dowolnych wybranych przez klienta kształtów. Wysoka moc pozwala na cięcie do grubości 25 mm z zachowaniem najwyższej precyzji dochodzącej nawet do 0,2 mm. Obie maszyny obrabiają całe płyty plexi do wymiaru 2000x3000 mm. Cięcie odbywa się za pomocą skupionej wiązki gorącego lasera – technologia bezstykowa minimalizuje ryzyko uszkodzenia materiału. Podczas cięcia pleksa schładzana jest sprężonym powietrzem, co zapobiega zapłonowi. Śladowe ilości substancji chemicznych wydzielających się przy topieniu zostają natychmiast pochłonięte przez wyciąg, co czyni plotery przyjaznymi dla środowiska. Krawędzie wyciętego elementu są błyszczące i estetyczne.

Cięcie pleksi piłą

Piła panelowa FK6 330 austriackiej firmy Schelling jest najnowocześniejszym urządzeniem tego typu, gwarantującym wysoką precyzję cięcia sięgającą 0,1 mm na 3 metrach długości. Maszyna jest w stanie ciąć dowolne pojedyncze płyty z tworzyw sztucznych lub ciąć ich pakiety do grubości 100 mm. Cięcie odbywa się w 99% bezpyłowo, co najważniejsze bez wtrąceń wiórów pomiędzy formatki. Jest to najszybszy sposób docięcia płyt plexi i poliwęglanu do żądanych wymiarów. Ograniczeniem jest możliwość cięcia jedynie pod kątem prostym. Krawędź po obróbce staje się matowa i nieco mniej estetyczna niż w przypadku plotera laserowego, jest to jednak rekompensowane niższą ceną i szybkością realizacji zlecenia.

Diamentowe polerowanie plexi

Posiadamy dwie maszyny hiszpańskiej firmy Bermaq do polerowania plexi naturalnymi diamentami. Dzięki zastosowaniu unikatowej konstrukcji, materiał pozostaje nieruchomy w momencie obróbki, co przekłada się na uzyskanie wyższej jakości obrabianej krawędzi. Technologia pozwala na polerowanie elementów do długości 2000 mm w linii prostej, w związku z tym niemożliwe jest polerowanie zaokrąglonych krawędzi i skomplikowanych kształtów – jedynie te wycięte pod kątem prostym.

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×