Antyrama z plexi – czy to dobry pomysł?

2018-07-18
Antyrama z plexi – czy to dobry pomysł?

Chyba każdy z nas posiada w domu antyramę – czasem nawet więcej niż jedną. Świetnie nadają się one do ozdobienia ścian zdjęciami czy plakatami. Co zrobić jednak, gdy szyba antyramy się stłucze? Czy oznacza to konieczność kupna nowej? Niekoniecznie – w tym wpisie pokażemy Wam, jak antyrama uszkodzona w trakcie przeprowadzki otrzymała nowe życie dzięki dociętej do wymiaru płycie plexi bezbarwnej.

Pleksi zamiast szyby w antyramie

Antyrama opisana w tym artykule chroniła umieszczone w niej zdjęcie taflą szkła, które z natury jest bardzo kruche i podatne na pęknięcia. Z tego powodu uległa uszkodzeniu – szyba roztrzaskała się na skutek uderzenia, które pozostawiło po sobie ostre krawędzie i mnóstwo drobnych odprysków. Pomijając kwestie wyglądu, nietrudno było o wypadek i zrobienie sobie krzywdy. Zawartość antyramy posiada wartość sentymentalną i estetyczną – co zrobić, by znowu mogła ozdabiać nasze mieszkanie? Dotychczas w takiej sytuacji jedynym wyjściem był zakup nowej – ale od niedawna można poradzić sobie dużo łatwiej.

 

Stłuczone szkło pozostawiło wiele odłamków

 

Dostępny na stronie konfigurator w prosty sposób umożliwia nabycie elementów z pleksy, które docięte zostaną do dowolnie wybranego kształtu i wymiaru. W przypadku naszego przykładu, zlecenie będzie raczej nieskomplikowane – potrzebujemy prostokąta z plexi bezbarwnej. Pomijając wygodę takiego rozwiązania – zamówienie i płatność odbywa się błyskawicznie, a wysyłka ma miejsce już w ciągu kilkudziesięciu godzin – pleksa to doskonała alternatywa dla szkła. Sprawi, że antyrama po naprawie będzie o połowę lżejsza i znacznie bardziej wytrzymała, a samo zdjęcie wyraźniejsze dzięki wyższej przepuszczalności światła.

Jak dobrać pleksę do antyramy?

W pierwszej kolejności musimy sprawdzić, jak duży kawałek plexi jest nam potrzebny. W tym celu mierzymy plecy antyramy lub bezpośrednio szkło – chyba, że stopień uszkodzenia to uniemożliwia. Kiedy znamy wymiary – szerokość, wysokość i grubość – wystarczy wejść na www.plasticexpress.pl i uruchomić konfigurator. W tym przypadku pleksa bezbarwna (np. PLEXIGLAS® Optical HC) grubości 2 mm cięta piłą sprawdzi się doskonale. Możemy być pewni najwyższej precyzji wykonania płyty, a maksymalna wielkość to aż 2 na 3 metry. Po wybraniu materiału, kształtu oraz wielkości, system natychmiast określa koszt elementu – bez konieczności oczekiwania na wycenę. Dalszy proces zakupu jest łatwy i intuicyjny, a strona podpowiada, co należy zrobić – umieszczamy produkt w koszyku, wybieramy sposób zapłaty i transportu oraz wpisujemy dane osobowe. I gotowe – pozostaje nam czekać na nową „szybę”.

Antyrama z pleksy - czy warto?

Wszystkie wysyłane elementy są zabezpieczone na czas transportu przy pomocy specjalnie zaprojektowanych kartonowych opakowań. W zależności od rozmiarów, wagi oraz ilości pleksy, stosujemy różne rozwiązania, rozumiejąc, że każde zamówienie jest indywidualne i wymaga indywidualnego podejścia. Naszą paczkę rozpoznasz od razu po taśmie z naszym logo – kurier powinien zapukać do Twoich drzwi już po kilku dniach. Po otrzymaniu i rozpakowaniu przesyłki, na wszelki wypadek sprawdzamy, czy rozmiar się zgadza i pasuje do antyramy. Następnie usuwamy folię zabezpieczającą z obu stron, zakładamy haczyki – i już! Antyrama wygląda jak nowa i tym razem nie musimy martwić się wagą lub obawiać stłuczenia. Łatwiej będzie ją powiesić na ścianie, by przez długi czas była ozdobą domu. Pamiętajmy, by przy sprzątaniu nie przecierać jej środkami chemicznymi i szorstkimi szmatkami, a na pewno zachowa swój idealny wygląd. 


 

Czytaj także:

Sprawdź możliwości obróbki plexi:

Sprawdź dostępne płyty plexi na wymiar:

Sprawdź dostępne grubości plexi:

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×