Organizer do szuflad na wymiar z plexi – dlaczego warto?

2020-09-11
Organizer do szuflad na wymiar z plexi – dlaczego warto?

Plastikowe przegrody do szuflad to idealny sposób na utrzymanie porządku. Organizer z plexi sprawdzi się szczególnie w sytuacjach, gdy dysponujemy ograniczoną ilością miejsca i chcemy zmieścić w szufladzie maksymalnie dużo rzeczy przy jednoczesnym zachowaniu porządku. Zobaczmy, gdzie konkretnie sprawdzą się takie przegródki do szuflad, jak je samodzielnie wykonać i jak zamontować.

Plastikowe przegrody do szuflad – gdzie się sprawdzą?

Akrylowy organizer do szuflady możemy wykorzystać w naszych domach w naprawdę wielu miejscach. Pleksi ma szereg właściwości, które sprawiają, że materiał ten idealnie nadaje się na tego rodzaju przegródki. Szkło akrylowe jest lekkie i mało wymagające w pielęgnacji. Jest również odporne na stłuczenie i inne uszkodzenia mechaniczne, a w przypadku PLEXIGLAS® Optical HC  również na zarysowania. Więcej informacji o parametrach różnych rodzajów pleksi możecie znaleźć na stronie właściwości fizyczne materiałów. Taki organizer to niewielki wydatek, a na pewno pomoże nam w utrzymaniu porządku. 

Kilka przykładów zastosowania takich organizerów w domu to:

  • przegrody do szuflad kuchennych (na przykład na przyprawy lub sztućce),
  • przegródki do szuflad na bieliznę,
  • przegródki do szuflad na kosmetyki w łazience,
  • przegródki do szuflad na biżuterię,
  • organizery do szuflad na ubrania,
  • organizery do szuflad biurowych.

Jak zrobić przegrody do szuflady?

Co jest lepszym wyjściem? Kupić gotowy organizer do szuflady czy wykonać go samodzielnie? Gotowe produkty to dobre rozwiązanie, które jednak w praktyce sprawdza się dosyć rzadko. Liczba rozmiarów, w jakich dostępne są tego rodzaju produkty, jest mocno ograniczona. Możemy więc mieć problem ze znalezieniem organizera idealnie dopasowanego do wymiaru naszych szuflad. 

Najprostszym rozwiązaniem będzie więc stworzenie własnego organizera. Wbrew pozorom nie jest to ani trudne, ani skomplikowane. Jako materiał na plastikowe przegrody do szuflad może posłużyć nam plexi bezbarwna, jak i plexi satynowa. Grubość materiału dopasowujemy do wielkości szuflady. Warto zwrócić uwagę również na odpowiednią wysokość przegródek. Powinny one być o co najmniej 2 cm niższe niż boczne ściany szuflady. Dzięki temu organizer nie będzie kolidował z konstrukcją szafki.

Przy tworzeniu organizera do szuflad duże znaczenie ma precyzja. Aby wszystkie elementy pasowały idealnie do siebie i do szuflady, musimy dociąć je dokładnie na wymiar. Tak precyzyjne cięcie plexi w domowych warunkach często nie jest możliwe. Dlatego, jak zwykle przy takich okazjach, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Poszczególne elementy organizera możecie zaprojektować i zlecić ich wycięcie za pośrednictwem konfiguratora online na stronie Plastic Express.

Konstrukcja takiego organizera z plexi jest bardzo prosta. W prostokątnych paskach plexi projektujemy podłużne wcięcia o szerokości takiej jak materiał, z którego wykonane są nasze formatki. Wcięcia powinny mieć połowę wysokości formatki, a gotowe elementy z plexi powinny wyglądać mniej więcej tak jak na poniższym zdjęciu.


Dowiedz się więcej o plexi Sprawdź do czego możesz wykorzystać plexi: Poznaj naszą ofertę na poliwęglan lity i plexi na wymiar:

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×