Plexi 6 mm

Plexi 6 mm to uniwersalny materiał, który w wielu sytuacjach z powodzeniem zastąpi szkło. To lekkie i trwałe tworzywo możecie w dosłownie kilka minut zamówić online bez wychodzenia z domu. Umożliwia to dostępny na naszej stronie konfigurator online, w którym znajdziecie plexi 6 mm, a także inne grubości i warianty tego tworzywa sztucznego. Jeśli szukacie dobrej jakości, taniej plexi 6 mm, to zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą.

Pleksi 6 mm – jakie zalety ma ten materiał?

Co wyróżnia plexi i sprawia, że materiał ten ma tak dużo zastosowań? Do największych zalet akrylu należy oczywiście jego wysoka udarność. Pod tym terminem kryje się odporność materiału na uderzenia. W przypadku takiego tworzywa jak plexiglass jest ona aż 10 razy większa niż w przypadku szkła. Oprócz tego, że plexi jest bardzo wytrzymałe na uderzenia, to jest to także materiał bardzo lekki, o ciężarze właściwym o ponad połowę mniejszym od zwykłych szklanych szyb. Plexi nie ustępuje szkłu także pod względem przepuszczalności światła. Wynosi ona w przypadku plexi, także tego grubości 6 mm, nieco ponad 90%. Dodatkowo plexiglass nie posiada zielonego zabarwienia charakterystycznego dla niektórych rodzajów szkła.

Płyta plexi jest niewrażliwa również niekorzystne warunki atmosferyczne, wilgoć i opady. Dzięki temu plexi można stosować zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na świeżym powietrzu. Jest to także tworzywo nietoksyczne, które stosunkowo łatwo można poddać procesowi recyklingu. Dzięki temu plexi jest materiałem przyjaznym dla środowiska.

Plexi 6 mm – cena

Cena plexi 6 mm wynika z jednej strony z rozmiarów zamówionego elementu, a z drugiej z wybranej technologii jego obróbki. To, ile kosztuje plexi 6 mm, możecie bardzo łatwo sprawdzić na stronie naszego konfiguratora. Po wybraniu materiału i jego grubości (plexi 6 mm) wystarczy wybrać kształt formatki, jej rozmiary i sposób cięcia plexi, aby system automatycznie obliczył cenę elementu. Możecie także dowolnie zmieniać parametry i formatki i na bieżąco sprawdzać, jaki mają wpływ na to, ile kosztuje. 

Plexi 6 mm – jaki rozmiar i waga?

Niewielka waga plexi 6 mm jest jednym z największych zalet tego tworzywa. Warto zwrócić uwagę na to, że gęstość plexi wynosi zaledwie 1,18 g/cm3, podczas gdy gęstość szkła to 2,5 g/cm3. W praktyce element z plexi 6 mm rozmiaru na przykład 1 m2 będzie więc ważył o ponad połowę mniej niż takiej samej wielkości i grubości szyba szklana. Dzięki temu plexi 6 mm wykorzystuje się często w różnego rodzaju przeszkleniach czy na przykład w świetlikach dachowych. 

Zastosowania plexi 6 mm

Zarówno wspomniany wyżej niewielki ciężar, jak i inne właściwości tego tworzywa sprawiają, że plexi wykorzystać można w różnych dziedzinach biznesu i życia codziennego. W branży budowlanej popularne zastosowania plexi 6 mm to różnego rodzaju przeszklenia, świetliki dachowe, szyby czy lekkie, transparentne ścianki działowe. Z tego materiału można stworzyć także lekkie zadaszenia nad tarasem, balkonem czy wejściem do budynku. 

Z plexi korzystają także osoby aranżujące wnętrza. Z plexi 6 mm można wykonać na przykład ścianki prysznicowe czy panele splashback, których zadaniem jest ochrona ścian przed wilgocią. Płyta plexi 6 mm na biurku, docięta na wymiar blatu pozwala stworzyć wygodne miejsce do pracy i dodatkowo ochroni blat drewnianego mebla przed uszkodzeniami.

Plexi 6 mm wykorzystywana jest także w wielu różnych specjalistycznych branżach jak szkutnictwo, motoryzacja, czy nawet przemysł lotniczy. Z tego materiału powstają między innymi owiewki, szyby w samolotach czy jachtach lub żaglówkach.

Jaką plexi 6 mm wybrać?

Decydując się na wykorzystanie plexi, nie jesteście skazani, tylko i wyłącznie na bezbarwny materiał imitujący szkło. Plexi dostępne jest także w innych wariantach kolorystycznych. Jest to na przykład plexi biała, czarna, mleczna czy satynowa. Coraz częściej można spotkać się także z zastosowaniem plexi lustrzanej. Jednak w przypadku plexi 6 mm kolory ograniczone są jedynie do bezbarwnego szkła akrylowego. Jeśli interesuje Was plexi w innych wariantach, to w naszym konfiguratorze możecie bardzo szybko sprawdzić, w jakich grubościach są one dostępne. 

Akryl 6 mm – producent

Gdzie kupić plexi 6 mm? Najszybszy i najłatwiejszy sposób na zakup akrylu tej grubości oferuje dostępny na naszej stronie konfigurator. To intuicyjne narzędzie, dzięki któremu w kilku prostych krokach zaprojektujecie i zamówicie plexi 6 mm na wymiar lub całe płyty plexi. Zostaną one dostarczone na wskazany adres szybką przesyłką kurierską. Zamiast tracić czas na wizytę w markecie budowlanym lub stacjonarnym sklepie z plexi, możecie skorzystać z naszej strony i kupić tworzywa sztuczne bez wychodzenia z domu. Szeroki wybór plexi, krótkie terminy realizacji i ekspresowe przesyłki kurierskie sprawiają, że zakupy w naszej firmie to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych zakupów stacjonarnych. Dodatkowym plusem jest to, że płacicie wyłącznie za tyle materiału, ile jest Wam potrzebne w konkretnym projekcie.

Płyty plexi dostępne są w następujących grubościach:

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×