Plexi 15 mm

Plexi 15 mm to tworzywo do zadań specjalnych. Lekkie i niezwykle odporne plexi 15 mm możecie stosować zarówno wewnątrz, jak i na świeżym powietrzu. Jeśli szukacie dobrej jakości plexi 15 mm, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. 

Pleksi 15 mm – najważniejsze zalety 

  • Akryl 15 mm cechuje się udarnością (odpornością na uderzenia) ponad 10 razy większa niż szkło.
  • Niewielki ciężar właściwy, dużo mniejszy od szkła.
  • Bardzo dobra przepuszczalność światła na poziomie około 90% oraz brak zielonkawego zabarwienia znamiennego dla niektórych typów szkła.
  • Plexi jest tworzywem nietoksycznym, które dodatkowo łatwo poddaje się recyklingowi.
  • Posiada dobre właściwości izolacyjne. Może posłużyć zarówno jako izolacja termiczna, jak i do pewnego stopnia jako izolacja akustyczna.

Plexi 15 mm – cena

Cena pleksi 15 mm na wymiar uzależniona jest od dwóch podstawowych czynników. Pierwszy z nich to oczywiście wymiary samej formatki. W trakcie zamawiania plexi w naszym konfiguratorze online system na bieżąco oblicza jego cenę. Możecie więc w każdym momencie sprawdzić, jaki będzie koszt plexi 15 mm na wymiar.

Poza wielkością formatki z plexi 15 mm na jej cenę wpływa także wybrana metoda cięcia tego materiału. Do wyboru macie 3 różne technologie. Pierwsza z nich to cięcie plexi piłą mechaniczną. Pozwala to nie tylko na zachowanie bardzo wysokiej precyzji, ale także krótkie terminy realizacji. Jest to bowiem najszybszy dostępny aktualnie sposób cięcia plexi. Druga metoda to również cięcie piłą mechaniczną, uzupełnione jednak dodatkowym polerowaniem krawędzi. Ostatnia możliwość to laserowe cięcie plexi, które daje największe możliwości pod kątem kształtu formatki. Cięcie mechaniczne pozwala uzyskać wyłącznie formatki prostokątne. W przypadku ploterów laserowych z plexi wyciąć można praktycznie dowolny kształt.

Plexi 15 mm – jaki rozmiar i waga?

Waga plexi jest podobnie jak w przypadku innych grubości tego materiału o ponad połowę mniejsza od wagi szkła. Szyba z plexi 15 mm rozmiaru na przykład 100x100 cm będzie więc ważyć o ponad połowę mniej niż takiej samej wielkości i grubości tafla standardowego szkła. Często to właśnie ta różnica w wadze, a także kwestie bezpieczeństwa sprawiają, że plexi zastępuje zwykłe szyby. 

Ze strony naszych klientów padają również pytania związane z przeliczeniem grubości plexi 15 mm na inne jednostki, jak na przykład „plexi 15 mm ile to cali?”. W związku z tym, że jeden cal to 2,54mm, to 15 mm to 0,59 cala. 

Plexi 15 mm – jak używać?

Wysoka udarność, niewielki ciężar i dobra przepuszczalność światła pozwalają na wykorzystanie plexi 15 mm w różnych branżach i dziedzinach życia. Zastosowanie plexi 15 mm bezbarwnej polega często na wykorzystaniu tego materiału jako zamiennika szkła. Plexi 15 mm sprawdzi się więc w przypadku różnego rodzaju przeszkleń, osłon, lekkich ścianek działowych, czy nawet świetlików dachowych.

Plexi 15 mm wykorzystuje się coraz częściej także w dekoracji wnętrz. Z takiego materiału można wykonać na przykład chroniące ścianę przed wilgocią panele splashback czy ścianki prysznicowe. Laserowe cięcie plexi pozwala uzyskać z tego materiału również wiele elementów dekoracyjnych. Od liter czy całych napisów z plexi, aż po ażurowe ozdobne panele. 

Materiał ten wykorzystywany jest także w wielu specjalistycznych dziedzinach przemysłu. Plexi 15 mm wykorzystywane jest na przykład jako materiał na szyby w samolotach czy jachtach. Z 15 mm plexi powstają również osłony różnego rodzaju urządzeń przemysłowych czy ciężkich maszyn. Z jednej strony wysoka udarność sprawia, że skutecznie chronią one operatora, a z drugiej dobra przezroczystość nie ogranicza jego pola widzenia.

Akryl 15 mm – jaki wybrać?

Pośród wielu zalet plexi stosunkowo często wymienia się również to, że materiał ten dostępny jest w wielu różnych kolorach ich wariantach. Coraz więcej osób sięga nie tylko po akryl bezbarwny, ale także po takie materiały jak plexi biała, czarna, satynowa czy nawet plexi lustrzana. Różnorodność kolorystyczna plexi dotyczy jednak przede wszystkim nieco mniejszych grubości tego materiału. Dla przykładu maksymalna grubość plexi białej i mlecznej to w naszej ofercie 5 mm. Natomiast plexi czarna dostępna jest w arkuszach o maksymalnej grubości 10 mm. Kolory plexi 15 mm ograniczone są jedynie do wersji bezbarwnej, imitującej szkło. Jeśli interesują Was bardziej dekoracyjne warianty akrylu, to zapraszamy do sprawdzanie innych typów materiału, dostępnych w naszym konfiguratorze.

Pleksi 15 mm – gdzie kupić?

Nie wiecie, gdzie kupić plexi 15 mm? Akryl tej grubości prosto od producenta możecie zamówić na naszej stronie. Nasz konfigurator online pozwala na łatwy, szybki i bezpieczny zakup plexi 15 mm bez wychodzenia z domu. Zamiast tracić czas w markecie budowlanym czy stacjonarnym sklepie z plexi, możecie w kilka minut zamówić plexi 15 mm na wymiar lub całe arkusze tego tworzywa za pośrednictwem naszej strony. Zamówiona plexi zostanie dostarczona na wskazany adres szybką przesyłką kurierską. Wszystkie nasze tworzywa posiadają obustronną folię, która chroni ich powierzchnię przed zarysowaniem w trakcie transportu.

Podsumowując, szeroki wybór plexi, krótkie terminy realizacji i szybkie przesyłki sprawiają, że zakupy na naszej stronie to często tańsza i szybsza alternatywa dla zakupów w punkcie stacjonarnym.

Pleksi przezroczysta 15mm

Płyty plexi dostępne są w następujących grubościach:

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×