Plexi 4 mm

Branża budowlana, reklamowa czy motoryzacyjna to tylko kilka z wielu gałęzi biznesu, w których na co dzień wykorzystywane jest takie tworzywo jak plexi 4 mm. Po materiał ten coraz częściej sięgają także różnego rodzaju hobbyści i majsterkowicze. Jeśli szukacie aktualnie dobrej jakości plexi 4 mm w atrakcyjnej cenie, to zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą. 

Pleksi 4 mm – zalety

Czym charakteryzuje się plexiglas 4mm? Jakie są mocne strony tego uniwersalnego tworzywa sztucznego? 

  • Płyta plexi 4 mm to materiał przede wszystkim niezwykle odporny na uderzenia. Udarność plexi jest ponad 10 razy większa niż udarność zwykłej szyby. Arkusz plexi 4 mm może więc z powodzeniem zastąpić szkło w miejscach narażonych na działanie dużych sił.
  • Za wykorzystaniem bezbarwnej plexi 4 mm jako zamiennika szkła przemawia również bardzo wysoka przezroczystość tego materiału. Plexi przepuszcza ponad 90% światła i nie zmienia jego barwy tak, jak niektóre rodzaje szkła.
  • Plexi 4 mm jest także o ponad połowę lżejsze od szkła. Ma to niebagatelne znaczenie w sytuacji, gdy plexi wykorzystywana jest jako element zadaszeń czy przeszkleń.
  • Arkusz plexi 4 mm wygrywa również z klasycznym szkłem pod względem bezpieczeństwa. Nawet jeżeli dojdzie do stłuczenia płyty plexi, to jej odłamki nie będa stanowiły takiego zagrożenia dla zdrowia jak ostre odłamki szkła.
  • Do zalet takiego materiału jak płyta plexi 4 mm należy również na pewno łatwa obróbka. W ramach naszych usług oferujemy laserowe i mechaniczne cięcie plexi, które umożliwia uzyskanie z tego materiału formatek o niemal dowolnych kształtach. Więcej informacji na temat cięcia plexi 4 mm znajdziecie poniżej.
  • Szkło akrylowe ma również dobre właściwości termoizolacyjne. Materiał ten można więc wykorzystać na przykład do docieplenia szyb w oknach czy też stworzenia dodatkowej szyby do klimatyzatora. Takie wykorzystanie plexi poprawi także izolację akustyczną pomieszczenia.
  • Plexiglass 4 mm jest także niewrażliwy na wilgoć, opady czy niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzięki temu plexi można z powodzeniem wykorzystać zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz.

Plexi 4 mm – cena

Chcecie sprawdzić, jaka jest aktualna cena plexi 4 mm? Nic prostszego, wystarczy zajrzeć na stronę naszego konfiguratora i podać wymiary interesującej Was formatki z plexi 4 mm na wymiar lub całej płyty. System automatycznie obliczy cenę i będziecie dokładnie wiedzieli, ile zapłacicie za dany element ze szkła akrylowego. W pewnym sensie jest to więc także interaktywny cennik plexi 4 mm. 

Cena plexi 4 mm zależy nie tylko od wymiarów formatki, czyli tego, ile materiału zamówicie. W pewnym stopniu na cenę tego materiału wpływ ma również technologia jego obróbki. Czym ciąć plexi 4 mm? Zamawiając szkło akrylowe na naszej stronie, macie do wyboru 3 podstawowe metody obróbki. Od tego, którą z nich wybierzecie, będzie zależało to, jak będą wyglądać krawędzie wycinanych formatek i ile będzie kosztowała ta usługa.

Najtańsze i najszybsze jest cięcie plexi piłą mechaniczną. Jest to gwarancja krótkiego czasu realizacji nawet dużych zleceń. Metoda ta pozwala również zachować bardzo dużą precyzję. Mankamentem jest jednak to, że można w ten sposób ciąć plexi jedynie pod kątem prostym, a także to, że krawędzie są matowe i lekko nieregularne.

Częściowym rozwiązaniem jest druga, dostępna w ramach naszych usług, metoda cięcia plexi. Jest to także cięcie piłą mechaniczną uzupełnione jednak dodatkowym diamentowym polerowaniem krawędzi. Dzięki temu ich powierzchnia staje się gładka i lustrzana. Nadal jednak pozostaje ograniczenie do prostokątnego kształtu formatki.

Zdecydowanie większe możliwości pod względem kształtu formatki daje cięcie plexi laserem. Dysponujemy profesjonalnymi ploterami laserowymi niemieckiej firmy Eurolaser.  Dzięki nim z plexi można wyciąć praktycznie dowolne, nawet bardzo skomplikowane kształty.

Plexi 4 mm – jaki rozmiar i waga?

Waga plexi 4 mm to wspomniana już nieco wyżej bardzo istotna zaleta tego materiału. Gęstość plexi wynosi zaledwie 1,18 g/cm3. Dla porównania gęstość szkła to już 2,5 g/cm3. Można więc łatwo policzyć, że waga plexi 4 mm będzie o ponad połowę mniejsza niż waga takiej samej wielkości szyby ze szkła. Niewielki ciężar plexi sprawia, że jest to materiał idealny na przykład na świetliki dachowe, różnego rodzaju przeszklenia czy lekkie zadaszenia. 

Trafiają do nas też czasami pytania w rodzaju „pleksi 4mm ile to cali?” Przeliczenie grubości plexi na cale jest bardzo proste. Jeden cal to 254 mm (2,54 cm), w związku z tym grubość plexi 4mm to 0,15 cala. 

Zastosowania akrylu 4 mm

Wykorzystanie plexi 4 mm polega często na stosowaniu tego tworzywa jako zamiennika szkła. Plexi, podobnie jak poliwęglan lity, wykorzystywane jest często przy budowie obiektów przemysłowych jak, chociażby hale magazynowe czy produkcyjne. W takich konstrukcjach plexi może być elementem świetlików dachowych czy przeszkleń. W przemyśle plexi 4 mm służy też często do budowy różnego rodzaju osłon i barier. Zapewniają one skuteczną ochronę operatorom maszyn, nie zakłócając przy tym pola widzenia. 

Po plexi coraz chętniej sięgają także osoby zajmujące się dekoracją wnętrz oraz różnego rodzaju hobbyści i miłośnicy majsterkowania. Plexi 4 mm można wykorzystać na przykład do naprawy szyby w przyczepie kempingowej czy żaglówce. Kolorową plexi, na przykład białą czy czarną wykorzystać można także na wiele sposobów w dekoracji wnętrz. 

Jaką plexi 4 mm wybrać?

Jeśli chodzi o kolory plexi 4 mm, to wybierając taką grubość materiału, nie jesteście skazani wyłącznie na bezbarwne szkło akrylowe. Kolory plexi 4 mm obejmują także tak zwana plexi mleczną oraz plexi satynową. Oba te warianty sprawdzą się idealnie w sytuacji, gdy potrzebny jest materiał przepuszczający jedynie część światła. Plexi 4 mm mleczna może posłużyć na przykład do wymiany pękniętej szyby w drzwiach do łazienki czy sypialni. 

Plexi 4 mm – duże zamówienia

Zastanawiacie się, gdzie kupić plexi 4mm w dużych, hurtowych ilościach? W firmie PlasticExpress realizujemy zarówno indywidualne, detaliczne zamówienia, jak i duże zakupy klientów B2B. Jeśli interesuje Was hurtowy zakup plexi 4 mm, to zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

Płyty plexi dostępne są w następujących grubościach:

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×