Plexi 2 mm

Plexi to niezwykle uniwersalne tworzywo, które znalazło zastosowania w przeróżnych dziedzinach życia. Jedną z zalet plexi jest możliwość łatwej obróbki oraz to, że tworzywo to dostępne jest w wielu różnych grubościach i wariantach. Plexi 2 mm to jeden z najcieńszych dostępnych w naszej ofercie rodzajów tego materiału. Akryl o grubości 2 mm możecie kupić nie tylko w postaci bezbarwnego syntetycznego szkła. W ofercie posiadamy również inne kolory takiej cienkiej plexi. 

Pleksi 2 mm 

Jakie zalety ma płyta pleksi 2 mm? Czy mimo niewielkiej grubości taki materiał sprawdzi się w domu lub firmie? Akryl 2 mm to tworzywo, które cechuje się przede wszystkim bardzo wysoką przezroczystością i przepuszczalnością światła. To właśnie w przypadku plexi 2 mm współczynnik przepuszczalności światła jest najwyższy i wynosi ponad 92%. Jest on więc porównywalny z przepuszczalnością światła zwykłej szklanej szyby czy nawet szkła optiwhite. 

Mimo niewielkiej grubości płyta plexi 2 mm jest również bardzo odporna na uderzenia. Podobnie jak w przypadku grubszych płyt udarność plexi 2 mm jest ponad 10 razy wyższa od udarności szkła. Plexi 2 mm może więc zastąpić cienkie szyby wszędzie tam, gdzie zwykłe szkło może łatwo ulec uszkodzeniu. 

Wymieniając zalety plexi, nie można zapomnieć również o kwestiach bezpieczeństwa. Nawet jeśli już dojdzie do uszkodzenia plexi, to nie stanowi ona takiego zagrożenia dla zdrowia, jak ostre odłamki szkła. W większości przypadków plexi po prostu pęka, nie tracą jednak integralności całego elementu. 

Swoją popularność plexi zawdzięcza również możliwości łatwej obróbki. Nieco niżej dowiecie się, czym ciąć plexi 2 mm i ile kosztuje ten materiał.

Plexi 2 mm – cena

Jaka jest cena arkusza plexi 2 mm? Ile trzeba zapłacić za formatki z plexi 2 mm na wymiar? Odpowiedzi na te pytania możecie znaleźć w dosłownie kilka sekund dzięki znajdującemu się na naszej stronie konfiguratorowi online. Jest to intuicyjne i proste w obsłudze narzędzie, które pozwala zaprojektować i zamówić plexi w postaci zarówno całych płyt, jak i formatek dociętych na wymiar z plexi 2 mm lub materiału innej grubości.

Nasz konfigurator na bieżąco pokazuje cenę projektowanego elementu. Możecie więc dowolnie zmieniać jego wymiary, grubość czy technologię cięcia i sprawdzić, jak przekładają się one na cenę plexi 2 mm. Realizujemy także hurtowe zamówienia. W ich przypadku cena uzależniona jest do pewnego stopnia, od tego, ile pleksi chcecie zamówić.

Jeśli chodzi o to, czym ciąć plexi 2 mm, to do wyboru macie trzy podstawowe technologie. Pierwsza z nich polega na cięciu plexi za pomocą profesjonalnych mechanicznych pił panelowych. Ta metoda jest niezwykle szybka i precyzyjna. Tolerancja wymiarów w przypadku takiego cięcia wynosi zaledwie 0,1 mm na 3 m materiału. Minusem jest jednak to, że w ten sposób można uzyskać jedynie formatki w kształcie prostokąta, a krawędzie materiału są matowe i szorstkie. 

Jeśli zależy Wam na idealnie gładkich krawędziach, możecie skorzystać z mechanicznego cięcia i dodatkowego diamentowego polerowania krawędzi plexi. Nadal pozostaje jednak ograniczenie kształtu formatki do prostokątów. 

Największe możliwości pod względem wycinanych kształtów daje cięcie plexi laserem. Technologia ta pozwala na uzyskanie nawet bardzo skomplikowanych kształtów. Dodatkowo krawędzie plexi wycinanej laserem są także idealnie gładkie i lustrzane. Tę technologię cięcia można wykorzystać na przykład do stworzenia liter czy ozdobnych, ażurowych paneli z plexi.

Plexi 2 mm – jaki rozmiar i waga

W przypadku wielu zastosowań plexi bardzo dużą rolę odgrywa waga i rozmiar tego materiału. To właśnie niewielki ciężar plexi sprawia, że tworzywo to coraz częściej zastępuje szkło. Waga pleksi 2 mm będzie o ponad połowę mniejsza niż waga szklanej szyby tych samych rozmiarów. 

Maksymalny rozmiar pleksi 2 mm, jaki możecie zamówić na naszej stronie to 2050 x 3050 mm. W zależności od Waszych potrzeb możecie zamówić także mniejsze elementy, płacą jedynie za tyle materiału, ile jest Wam potrzebne. 

Zastosowania plexi 2 mm

Wykorzystanie plexi 2 mm może przyjąć różne formy. Decydując się na plexi 2 mm, musicie jednak pamiętać, że niewielka grubość wpływa na sztywność tego materiału. Duży arkusz będzie więc stosunkowo giętki. Popularne zastosowania plexi 2 mm to na przykład szyby do ramek ze zdjęciami czy dużych antyram. Plexi 2 mm wykorzystać możecie również do stworzenia swobodnie wiszących osłon antywirusowych w sklepach, biurach czy punktach usługowych. 

Jaką plexi 2 mm wybrać?

Jednym z często podkreślanych atutów plexi, jest to, że materiał ten kupić można w różnych wariantach i kolorach. Dotyczy to również plexi 2 mm. Kolory plexi tej grubości nie są ograniczone jedynie do klasycznego bezbarwnego szkła akrylowego. Na naszej stronie dostępna jest również plexi 2 mm czarna, a także plexi mleczna. 

Plexi czarna to materiał o delikatnie błyszczącym finiszu. Dzięki temu po ten rodzaj szkła akrylowego amożecie sięgnąć, projektując dekoracje do nowoczesnych wnętrz lub aranżacji inspirowanych stylem glamour. Z kolei plexi mleczna sprawdzi się w sytuacji, gdy zależy Wam na materiale przepuszczającym jedynie część światła. 

Akryl 2 mm – gdzie kupić?

Gdzie kupić plexi 2 mm? Oferta marketów budowlanych ogranicza się najczęściej do całych płyt plexi o zdecydowanie większej grubości. Plexi 2 mm dostępna jest zwykle jedynie w ofercie firm specjalizujących się w sprzedaży tworzyw sztucznych jak PlasticExpress. Za pomocą naszego konfiguratora online możecie w prosty i szybki sposób zamówić plexi 2 mm od producenta. Oferujemy zarówno całe płyty plexi 2 mm o maksymalnych rozmiarach 2050 x 3050 mm, jak i docinane na wymiar formatki z tego materiału. Zamówioną w naszej firmie plexi, otrzymasz szybką przesyłką kurierską na wskazany adres. Zarówno plexi, jak i poliwęglan z naszej oferty posiada dwustronną folię ochronną, która zabezpiecza tworzywo w trakcie transportu. Krótkie terminy realizacji, konkurencyjne ceny i szybka wysyłka sprawiają, że zakup plexi w naszej firmie jest często atrakcyjną alternatywą w stosunku do wizyty w punkcie stacjonarnym.

Płyty plexi dostępne są w następujących grubościach:

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×