Inspiracje

Docieplanie okien za pomocą pleksi – sprawdź, jakie to proste!
Docieplanie okien za pomocą pleksi – sprawdź, jakie to proste! 2020-09-29

Rachunki za ogrzewanie mogą w sezonie jesienno-zimowym stanowić całkiem pokaźną część domowego budżetu. Najprostszym sposobem na ich zmniejszenie jest odpowiednia izolacja, w tym również docieplenie okien. Sprawdźmy dziś, jak samodzielnie i bez ingerowania w elewację budynku docieplić okna w domu czy mieszkaniu.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Organizer do szuflad na wymiar z plexi – dlaczego warto?
Organizer do szuflad na wymiar z plexi – dlaczego warto? 2020-09-11

Plastikowe przegrody do szuflad to idealny sposób na utrzymanie porządku. Organizer z plexi sprawdzi się szczególnie w sytuacjach, gdy dysponujemy ograniczoną ilością miejsca i chcemy zmieścić w szufladzie maksymalnie dużo rzeczy przy jednoczesnym zachowaniu porządku. Zobaczmy, gdzie konkretnie sprawdzą się takie przegródki do szuflad, jak je samodzielnie wykonać i jak zamontować.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Pokrywa do akwarium z plexi – tania i wygodna alternatywa dla szkła!
Pokrywa do akwarium z plexi – tania i wygodna alternatywa dla szkła! 2020-08-03

Plexi w wielu przypadkach jest w stanie zastąpić szkło. Materiał ten jest nie tylko tańszy, ale również dużo lżejszy od tradycyjnego szkła. Zachowuje przy tym bardzo zbliżoną przepuszczalność światła. Tworzywo to jest powszechnie wykorzystywane w budownictwie czy motoryzacji. Okazuje się, że plexi ma także sporo zastosowań w akwarystyce. 

Czytaj więcej »
Zobacz »
Plexi na ścianę do domu i do lokalu – sprawdź, jak szybko i z pomysłem odświeżyć wnętrze
Plexi na ścianę do domu i do lokalu – sprawdź, jak szybko i z pomysłem odświeżyć wnętrze 2020-07-23

Szkło akrylowe, czyli tak zwane pleksi, to tworzywo o wielu zaletach. Dzięki temu, że jest nietoksyczne, łatwe w obróbce i nie traci swojego oryginalnego koloru, jest coraz częściej wykorzystywane nie tylko w mieszkaniach, ale również w różnego rodzaju przestrzeniach komercyjnych. Plexi dekoracyjne może stanowić nietuzinkową ozdobę punktu usługowego czy lokalu rozrywkowego. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do dalszej lektury.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Pleksi na biurko – jak ułatwi Ci codzienną pracę?
Pleksi na biurko – jak ułatwi Ci codzienną pracę? 2020-07-03

Odpowiednio zorganizowane stanowisko to jeden z fundamentów efektywnej i wydajnej pracy. Zasada ta dotyczy praktycznie każdej aktywności, w tym również pracy przy biurku. Niezależnie od tego, czy przy biurku pracujemy, czy się uczymy, odpowiednia organizacja na pewno pozwoli zoptymalizować ten proces. Zastanówmy się więc, jak najlepiej urządzić biurko i jak można do tego wykorzystać taki materiał jak plexi.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Pęknięta półka do lodówki? Zamów nową z pleksi!
Pęknięta półka do lodówki? Zamów nową z pleksi! 2020-06-12

Lodówka to chyba najbardziej eksploatowany element wyposażenia AGD w naszych domach. Zdarza się, że w wyniku tej intensywnej eksploatacji lodówka ulega różnego rodzaju awariom czy usterkom. Jedną z najczęstszych usterek jest pęknięta lub wręcz połamana półka  lodówki. Jako uszkodzenie mechaniczne nie podlega to gwarancji, półkę musimy wymienić więc na własny koszt. Sprawdźmy więc, ile kosztuje oryginalna półka do lodówki i czy można wymienić ją niższym kosztem.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Plexi w szklarni – dlaczego warto?
Plexi w szklarni – dlaczego warto? 2020-05-28

Przydomowa szklarnia ogrodowa to źródło świeżych, a przede wszystkim zdrowych i ekologicznych produktów. Z czasem nawet najbardziej solidna, szklana szklarnia będzie wymagała konserwacji i wymiany niektórych szyb. Takie naprawy mogą być kosztowne i kłopotliwe, jest jednak sposób na naprawienie szklarni dużo niższym kosztem. Idealnym do tego materiałem jest szkło akrylowe, czyli tak zwane pleksi.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Osłona na okno do klimatyzatora – jak wybrać?
Osłona na okno do klimatyzatora – jak wybrać? 2020-05-15

Dokuczliwe letnie upały potrafią skutecznie zepsuć relaks w domowym zaciszu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie jak mobilny klimatyzator. Takie urządzenie pozwala bardzo szybko obniżyć temperaturę w pomieszczeniu do pożądanego poziomu. Minusem takiego rozwiązania jest konieczność odprowadzania ciepłego powietrza na zewnątrz za pomocą tak zwanej rury wyrzutowej. 

Czytaj więcej »
Zobacz »
Płyty plexi – gdzie można je zastosować?
Płyty plexi – gdzie można je zastosować? 2020-04-16

Pleksiglas dał się poznać wielu użytkownikom jako bardzo uniwersalny materiał. Wykorzystywany był zarówno w domach, jak i miejscach użyteczności publicznej. Dzisiaj w dobie koronawirusa plexi pozwala nam odzyskać namiastkę normalności, chroniąc sprzedawców w punktach handlowych. Gdzie i jak można ją zastosować?

Czytaj więcej »
Zobacz »
Szyby z plexi – idealne do aptek czy sklepów.
Szyby z plexi – idealne do aptek czy sklepów. 2020-03-13

W branży budowlanej i wykończeniowej pleksiglas jest określany, jako szkło do zadań specjalnych. Obecny czas pandemii daje duże możliwości do wykorzystania pleksy i potwierdzenia tych stwierdzeń.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Gięcie plexi, klejenie plexi – czy pleksę można poddawać samodzielnej obróbce?
Gięcie plexi, klejenie plexi – czy pleksę można poddawać samodzielnej obróbce? 2019-09-20

Konfigurator automatyczny, który udostępniamy naszym klientom daje im ogromne możliwości w zakresie przygotowania dokładnie takiego produktu, jakiego potrzebują. Różnorodne kształty do wyboru, wiele grubości, kolorów, możliwość otworowania, polerowania krawędzi… Wszystko to sprawia, że z łatwością można wycenić bardzo spersonalizowany detal. Jeśli to nie wystarcza – wystarczy skorzystać z modułu zapytania niestandardowego, by przesłać własny projekt przygotowany w programie do obróbki grafiki. Dzięki temu każdy klient realizujący u nas zamówienie otrzymuje dokładnie to, czego potrzebuje – gotowy produkt. Co jednak w sytuacji, gdy potrzebujemy elementu giętego czy klejonego?

Czytaj więcej »
Zobacz »
Plexi ekstrudowana czy plexi wylewana – co je łączy, czym się różnią, którą lepiej wybrać podczas zakupu?
Plexi ekstrudowana czy plexi wylewana – co je łączy, czym się różnią, którą lepiej wybrać podczas zakupu? 2019-07-26

Pleksi, czyli polimetakrylan metylu, to bardzo popularne tworzywo sztuczne wykorzystywane w wielu przestrzeniach życia i pracy: w reklamie, budownictwie, przemyśle, jak również w domu, ogrodzie, czy na działce. Materiał ten jest dostępny w szerokiej gamie grubości i kolorów (między innymi plexi opal, plexi satynowa, plexi czarna, plexi bezbarwna), co sprawia, że jest bardzo uniwersalny. Na tę uniwersalność wpływa również łatwość obróbki termicznej oraz mechanicznej pleksy. Podczas zakupu możemy często spotkać się z podziałem pleksy na dwa podtypy – plexi ekstrudowaną oraz plexi wylewaną. Co oznaczają te nazwy i czego może spodziewać się odbiorca zamawiając jeden lub drugi? Jaki jest ich koszt oraz właściwości? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Plexi na zewnątrz – jak można wykorzystać pleksę poza domem, na działce lub w ogrodzie?
Plexi na zewnątrz – jak można wykorzystać pleksę poza domem, na działce lub w ogrodzie? 2019-06-21

Wakacje w pełni, na dobre rozpoczął się już sezon urlopowo-wypoczynkowy. Wielu z nas spędzi ten czas w ogrodach i na działkach, spotykając się ze znajomymi, rodziną, grillując i relaksując się. Jest to również dobry moment na zrealizowanie projektów wykorzystujących plexi na wymiar, która znajduje mnóstwo zastosowań nie tylko w domu, ale również w jego okolicy, uprzyjemniając wypoczynek lub usprawniając codzienne czynności. Niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji działkę, ogród czy nawet balkon, warto rozważyć modernizację altanki, werandy lub zwykłego stolika.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Plexi i poliwęglan lity – czym się różnią, jak się z nimi obchodzić?
Plexi i poliwęglan lity – czym się różnią, jak się z nimi obchodzić? 2019-05-17

Plexi i poliwęglan lity to materiały, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się bardzo do siebie zbliżone; co więcej czasem zdarza się, że mogą być wykorzystywane zamiennie w pełnieniu takiej samej lub podobnej funkcji. Jak zatem zdecydować, który materiał jest lepszy, gdy nie do końca jesteśmy w stanie je rozróżnić? Odpowiedź jest bardzo prosta – poliwęglan lity i pleksa w rzeczywistości różnią się dość znacznie swoimi właściwościami i nie chodzi o określenie, który jest lepszy, ale zdecydowanie, który lepiej sprawdzi się w konkretnej sytuacji.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Szyba z plexi do łodzi lub przyczepy kempingowej – samodzielna wymiana.
Szyba z plexi do łodzi lub przyczepy kempingowej – samodzielna wymiana. 2019-04-19

Gdy temperatura za oknem rośnie, a słońce coraz śmielej wygląda zza chmur, zaczynamy myśleć o letnich wyjazdach i podróżach. Warto zacząć się do nich przygotowywać – zwłaszcza jeśli jesteśmy posiadaczami samochodów kempingowych lub łódek. Może okazać się, że niektóre z licznych szyb i okienek wymagają już wymiany z powodu pęknięć czy rys. W takiej sytuacji dobrze jest skorzystać z usług cięcia na wymiar plexi oraz poliwęglanu litego – materiałów znacznie wytrzymalszych i bezpieczniejszych niż szkło.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Proste sposoby na odświeżenie domu z pomocą płyt plexi.
Proste sposoby na odświeżenie domu z pomocą płyt plexi. 2019-03-22

Wiosna to dla wielu z nas czas realizacji różnych projektów w domu i ogrodzie – bardzo często projektów typu „zrób-to-sam”. Po zimowych miesiącach spędzonych wewnątrz mieszkania mamy ochotę na odświeżenie przestrzeni i wprowadzenie usprawnień. Czasem ogranicza nas budżet – nawet drobny remont może zabrać sporo czasu i wygenerować nieprzewidziane koszty. Poniżej znajduje się lista pomysłów, które z pomocą plexi ciętej na wymiar pozwolą na wprowadzenie tanich, szybkich i estetycznych zmian w domu.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Ścianka działowa z plexi – czy to dobre wyjście?
Ścianka działowa z plexi – czy to dobre wyjście? 2018-12-14

Posiadanie niewielkiego mieszkania często zmusza nas do połączenia w jednym pomieszczeniu sypialni, kuchni i jadalni, co z jednej strony tworzy pewną swobodę, ale z drugiej może wpłynąć negatywnie na poczucie prywatności. Najprostszym rozwiązaniem na podzielenie mieszkania w takiej sytuacji jest postawienie ścianek działowych – ale jeśli zastosujemy tradycyjne tworzywa, takie jak płyta gipsowa czy szkło, musimy liczyć się z wysokimi kosztami materiałów i wynajęcia profesjonalnej ekipy. Jak zatem w krótkim czasie i za nieduże pieniądze osiągnąć pożądany efekt? Z pomocą przychodzi ścianka działowa z plexi.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Zadaszenie z poliwęglanu – bezpieczne rozwiązanie na lata.
Zadaszenie z poliwęglanu – bezpieczne rozwiązanie na lata. 2018-11-23

Poliwęglan lity, mimo że jest postrzegany jako materiał budowlany do profesjonalnych zastosowań, może z powodzeniem zostać użyty również w prywatnych projektach. Wytrzymałość na uderzenia, niska waga, atest trudnopalności, wysoka przezroczystość – to wszystko sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie go w swoim domu lub ogrodzie czy na działce.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Pleksi na balkon – zadbaj o bezpieczeństwo!
Pleksi na balkon – zadbaj o bezpieczeństwo! 2018-10-31

Przeszklenia wykorzystywane w mieszkaniu i ogrodzie to doskonały sposób na zapewnienie bezpieczeństwa domownikom, podniesienie atrakcyjności wnętrza czy ochronienie balkonu przed skutkami porywistego wiatru. Takie rozwiązanie ma jednak kilka zasadniczych wad – szkło jest ciężkie, trudne w montażu i bardzo łatwo ulega uszkodzeniu, nierzadko wyrządzając krzywdę ostrymi odłamkami oraz odpryskami. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na lepsze wyjście, używając pleksy – materiału lekkiego, prostego w obróbce i znacznie wytrzymalszego.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Splashback – panel z plexi do kuchni lub łazienki.
Splashback – panel z plexi do kuchni lub łazienki. 2018-09-19

Jednym z najnowszych trendów w urządzaniu wnętrz jest stosowanie coraz większej liczby rozwiązań z wykorzystaniem tworzyw sztucznych. Możemy je spotkać nie tylko w salonach w charakterze wystroju, ale również w kuchniach czy łazienkach jako elementy funkcjonalne. Świetnym sposobem na odświeżenie pomieszczenia i nadanie mu nowoczesnego wyglądu może być zamontowanie specjalnego panelu wykonanego z pleksi, którego zadaniem będzie również ochrona ściany przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×