Inspiracje

Plexi na zewnątrz – jak można wykorzystać pleksę poza domem, na działce lub w ogrodzie?
Plexi na zewnątrz – jak można wykorzystać pleksę poza domem, na działce lub w ogrodzie? 2019-06-21

Wakacje w pełni, na dobre rozpoczął się już sezon urlopowo-wypoczynkowy. Wielu z nas spędzi ten czas w ogrodach i na działkach, spotykając się ze znajomymi, rodziną, grillując i relaksując się. Jest to również dobry moment na zrealizowanie projektów wykorzystujących plexi na wymiar, która znajduje mnóstwo zastosowań nie tylko w domu, ale również w jego okolicy, uprzyjemniając wypoczynek lub usprawniając codzienne czynności. Niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji działkę, ogród czy nawet balkon, warto rozważyć modernizację altanki, werandy lub zwykłego stolika.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Plexi i poliwęglan lity – czym się różnią, jak się z nimi obchodzić?
Plexi i poliwęglan lity – czym się różnią, jak się z nimi obchodzić? 2019-05-17

Plexi i poliwęglan lity to materiały, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się bardzo do siebie zbliżone; co więcej czasem zdarza się, że mogą być wykorzystywane zamiennie w pełnieniu takiej samej lub podobnej funkcji. Jak zatem zdecydować, który materiał jest lepszy, gdy nie do końca jesteśmy w stanie je rozróżnić? Odpowiedź jest bardzo prosta – poliwęglan lity i pleksa w rzeczywistości różnią się dość znacznie swoimi właściwościami i nie chodzi o określenie, który jest lepszy, ale zdecydowanie, który lepiej sprawdzi się w konkretnej sytuacji.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Szyba z plexi do łodzi lub przyczepy kempingowej – samodzielna wymiana.
Szyba z plexi do łodzi lub przyczepy kempingowej – samodzielna wymiana. 2019-04-19

Gdy temperatura za oknem rośnie, a słońce coraz śmielej wygląda zza chmur, zaczynamy myśleć o letnich wyjazdach i podróżach. Warto zacząć się do nich przygotowywać – zwłaszcza jeśli jesteśmy posiadaczami samochodów kempingowych lub łódek. Może okazać się, że niektóre z licznych szyb i okienek wymagają już wymiany z powodu pęknięć czy rys. W takiej sytuacji dobrze jest skorzystać z usług cięcia na wymiar plexi oraz poliwęglanu litego – materiałów znacznie wytrzymalszych i bezpieczniejszych niż szkło.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Proste sposoby na odświeżenie domu z pomocą płyt plexi.
Proste sposoby na odświeżenie domu z pomocą płyt plexi. 2019-03-22

Wiosna to dla wielu z nas czas realizacji różnych projektów w domu i ogrodzie – bardzo często projektów typu „zrób-to-sam”. Po zimowych miesiącach spędzonych wewnątrz mieszkania mamy ochotę na odświeżenie przestrzeni i wprowadzenie usprawnień. Czasem ogranicza nas budżet – nawet drobny remont może zabrać sporo czasu i wygenerować nieprzewidziane koszty. Poniżej znajduje się lista pomysłów, które z pomocą plexi ciętej na wymiar pozwolą na wprowadzenie tanich, szybkich i estetycznych zmian w domu.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Ścianka działowa z plexi – czy to dobre wyjście?
Ścianka działowa z plexi – czy to dobre wyjście? 2018-12-14

Posiadanie niewielkiego mieszkania często zmusza nas do połączenia w jednym pomieszczeniu sypialni, kuchni i jadalni, co z jednej strony tworzy pewną swobodę, ale z drugiej może wpłynąć negatywnie na poczucie prywatności. Najprostszym rozwiązaniem na podzielenie mieszkania w takiej sytuacji jest postawienie ścianek działowych – ale jeśli zastosujemy tradycyjne tworzywa, takie jak płyta gipsowa czy szkło, musimy liczyć się z wysokimi kosztami materiałów i wynajęcia profesjonalnej ekipy. Jak zatem w krótkim czasie i za nieduże pieniądze osiągnąć pożądany efekt? Z pomocą przychodzi ścianka działowa z plexi.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Zadaszenie z poliwęglanu – bezpieczne rozwiązanie na lata.
Zadaszenie z poliwęglanu – bezpieczne rozwiązanie na lata. 2018-11-23

Poliwęglan lity, mimo że jest postrzegany jako materiał budowlany do profesjonalnych zastosowań, może z powodzeniem zostać użyty również w prywatnych projektach. Wytrzymałość na uderzenia, niska waga, atest trudnopalności, wysoka przezroczystość – to wszystko sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie go w swoim domu lub ogrodzie czy na działce.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Pleksi na balkon – zadbaj o bezpieczeństwo!
Pleksi na balkon – zadbaj o bezpieczeństwo! 2018-10-31

Przeszklenia wykorzystywane w mieszkaniu i ogrodzie to doskonały sposób na zapewnienie bezpieczeństwa domownikom, podniesienie atrakcyjności wnętrza czy ochronienie balkonu przed skutkami porywistego wiatru. Takie rozwiązanie ma jednak kilka zasadniczych wad – szkło jest ciężkie, trudne w montażu i bardzo łatwo ulega uszkodzeniu, nierzadko wyrządzając krzywdę ostrymi odłamkami oraz odpryskami. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na lepsze wyjście, używając pleksy – materiału lekkiego, prostego w obróbce i znacznie wytrzymalszego.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Splashback – panel z plexi do kuchni lub łazienki.
Splashback – panel z plexi do kuchni lub łazienki. 2018-09-19

Jednym z najnowszych trendów w urządzaniu wnętrz jest stosowanie coraz większej liczby rozwiązań z wykorzystaniem tworzyw sztucznych. Możemy je spotkać nie tylko w salonach w charakterze wystroju, ale również w kuchniach czy łazienkach jako elementy funkcjonalne. Świetnym sposobem na odświeżenie pomieszczenia i nadanie mu nowoczesnego wyglądu może być zamontowanie specjalnego panelu wykonanego z pleksi, którego zadaniem będzie również ochrona ściany przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Czyszczenie plexi – jak to robić prawidłowo?
Czyszczenie plexi – jak to robić prawidłowo? 2018-08-22

Mimo znacznie większej od szkła wytrzymałości, nie należy zapominać, że plexi pozostaje materiałem kruchym, podatnym na zarysowania i zabrudzenia. Wiedza o tym, jak się z nim obchodzić, utrzymywać w czystości oraz radzić sobie z ewentualnymi uszkodzeniami może okazać się niezbędna, by zakupione formatki służyły nam jak najdłużej. Poniżej praktyczne wskazówki i instrukcje dotyczące dbania o wyroby wykonane ze szkła akrylowego.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Cięcie plexi – który sposób wybrać?
Cięcie plexi – który sposób wybrać? 2018-08-09

Łatwość w dostosowaniu do własnych potrzeb wynikająca z wielu możliwości obróbki to jedna z największych zalet pleksy oraz bezpośrednia przyczyna jej wszechstronności. Gięcie, tłoczenie, cięcie, klejenie, polerowanie, drukowanie – możliwości są praktycznie nieograniczone. Oprócz całkowitej indywidualizacji projektu w kwestii wymiarów i materiału, w PlasticExpress oferujemy także różne sposoby wycięcia wybranego kształtu oraz opcjonalne polerowanie diamentowe jego krawędzi. Czym różnią się dostępne metody, jakie są ich zalety i ograniczenia, na którą zdecydować się biorąc pod uwagę przyszłe zastosowanie kupowanej formatki… W tym artykule rozwiejemy te i inne wątpliwości dotyczące technologii obrabiania pleksi.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Antyrama z plexi – czy to dobry pomysł?
Antyrama z plexi – czy to dobry pomysł? 2018-07-18

Chyba każdy z nas posiada w domu antyramę – czasem nawet więcej niż jedną. Świetnie nadają się one do ozdobienia ścian zdjęciami czy plakatami. Co zrobić jednak, gdy szyba antyramy się stłucze? Czy oznacza to konieczność kupna nowej? Niekoniecznie – w tym wpisie pokażemy Wam, jak antyrama uszkodzona w trakcie przeprowadzki otrzymała nowe życie dzięki dociętej do wymiaru płycie plexi bezbarwnej.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Cyfry i litery z pleksi – zaprojektuj numer domu!
Cyfry i litery z pleksi – zaprojektuj numer domu! 2018-07-12

Wyobraźmy sobie projektowanie i budowę domu. Oprócz oczywistych decyzji architektonicznych, chcemy też, by wszystkie elementy współgrały ze sobą wizualnie. Decydujemy nie tylko o sposobie docieplenia czy ogrzewania, ale również o elementach wystroju, meblach, kolorach ścian, ozdobach. Jednym z aspektów, o których musimy zdecydować jest wygląd numeru domu – znajdzie się on na przykład na drzwiach wejściowych lub ścianie budynku. Nie zapominajmy, że oznakowanie posesji w widocznym miejscu takim numerem jest obowiązkowe, a niezastosowanie się do przepisu może skończyć się grzywną w wysokości nawet kilkuset złotych.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×