Inspiracje

Pleksi na balkon - zadbaj o bezpieczeństwo najbliższych!
Pleksi na balkon - zadbaj o bezpieczeństwo najbliższych! 2018-10-31

Przeszklenia wykorzystywane w mieszkaniu i ogrodzie to doskonały sposób na zapewnienie bezpieczeństwa domownikom, podniesienie atrakcyjności wnętrza czy ochronienie balkonu przed skutkami porywistego wiatru. Takie rozwiązanie ma jednak kilka zasadniczych wad – szkło jest ciężkie, trudne w montażu i bardzo łatwo ulega uszkodzeniu, nierzadko wyrządzając krzywdę ostrymi odłamkami oraz odpryskami. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na lepsze wyjście, używając pleksy – materiału lekkiego, prostego w obróbce i znacznie wytrzymalszego.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Splashback – panel z plexi do kuchni lub łazienki. Co warto o nim wiedzieć?
Splashback – panel z plexi do kuchni lub łazienki. Co warto o nim wiedzieć? 2018-09-19

Jednym z najnowszych trendów w urządzaniu wnętrz jest stosowanie coraz większej liczby rozwiązań z wykorzystaniem tworzyw sztucznych. Możemy je spotkać nie tylko w salonach w charakterze wystroju, ale również w kuchniach czy łazienkach jako elementy funkcjonalne. Świetnym sposobem na odświeżenie pomieszczenia i nadanie mu nowoczesnego wyglądu może być zamontowanie specjalnego panelu wykonanego z pleksi, którego zadaniem będzie również ochrona ściany przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Czyszczenie plexi – jak to robić prawidłowo?
Czyszczenie plexi – jak to robić prawidłowo? 2018-08-22

Mimo znacznie większej od szkła wytrzymałości, nie należy zapominać, że plexi pozostaje materiałem kruchym, podatnym na zarysowania i zabrudzenia. Wiedza o tym, jak się z nim obchodzić, utrzymywać w czystości oraz radzić sobie z ewentualnymi uszkodzeniami może okazać się niezbędna, by zakupione formatki służyły nam jak najdłużej. Poniżej praktyczne wskazówki i instrukcje dotyczące dbania o wyroby wykonane ze szkła akrylowego.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Cięcie plexi – który sposób wybrać? Porównujemy trzy rozwiązania.
Cięcie plexi – który sposób wybrać? Porównujemy trzy rozwiązania. 2018-08-09

Łatwość w dostosowaniu do własnych potrzeb wynikająca z wielu możliwości obróbki to jedna z największych zalet pleksy oraz bezpośrednia przyczyna jej wszechstronności. Gięcie, tłoczenie, cięcie, klejenie, polerowanie, drukowanie – możliwości są praktycznie nieograniczone. Oprócz całkowitej indywidualizacji projektu w kwestii wymiarów i materiału, w PlasticExpress oferujemy także różne sposoby wycięcia wybranego kształtu oraz opcjonalne polerowanie diamentowe jego krawędzi. Czym różnią się dostępne metody, jakie są ich zalety i ograniczenia, na którą zdecydować się biorąc pod uwagę przyszłe zastosowanie kupowanej formatki… W tym artykule rozwiejemy te i inne wątpliwości dotyczące technologii obrabiania pleksi.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Antyrama z plexi – czy to dobry pomysł?
Antyrama z plexi – czy to dobry pomysł? 2018-07-18

Chyba każdy z nas posiada w domu antyramę – czasem nawet więcej niż jedną. Świetnie nadają się one do ozdobienia ścian zdjęciami czy plakatami. Co zrobić jednak, gdy szyba antyramy się stłucze? Czy oznacza to konieczność kupna nowej? Niekoniecznie – w tym wpisie pokażemy Wam, jak antyrama uszkodzona w trakcie przeprowadzki otrzymała nowe życie dzięki dociętej do wymiaru płycie plexi bezbarwnej.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Cyfry i litery z pleksi - samodzielnie zaprojektuj numer domu!
Cyfry i litery z pleksi - samodzielnie zaprojektuj numer domu! 2018-07-12

Wyobraźmy sobie projektowanie i budowę domu. Oprócz oczywistych decyzji architektonicznych, chcemy też, by wszystkie elementy współgrały ze sobą wizualnie. Decydujemy nie tylko o sposobie docieplenia czy ogrzewania, ale również o elementach wystroju, meblach, kolorach ścian, ozdobach. Jednym z aspektów, o których musimy zdecydować jest wygląd numeru domu – znajdzie się on na przykład na drzwiach wejściowych lub ścianie budynku. Nie zapominajmy, że oznakowanie posesji w widocznym miejscu takim numerem jest obowiązkowe, a niezastosowanie się do przepisu może skończyć się grzywną w wysokości nawet kilkuset złotych.

Czytaj więcej »
Zobacz »
Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×