Pleksi 5 mm

Pleksi 5 mm to niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia materiał, który z powodzeniem można wykorzystać zarówno w domu, jak i w firmie. Plexi 5 mm może zastąpić szkło w wielu projektach budowlanych. Po plexi 5 mm coraz chętniej sięgają również osoby urządzające dom lub mieszkanie. W takich projektach możecie wykorzystać nie tylko klasyczną plexi bezbarwną 5 mm, ale również inne rodzaje i kolory szkła akrylowego tej grubości.

Plexi 5 mm – najważniejsze zalety

Jakie zalety ma akryl 5 mm? 

  • Plexiglass 5 mm to tworzywo o bardzo wysokiej udarności, czyli odporności na uderzenia. Arkusz plexi 5 mm jest ponad 10-krotnie bardziej odporny na uszkodzenia w wyniku silnego uderzenia niż zwykła szklana szyba. 
  • Akryl to również tworzywo bezpieczne. Nawet jeśli dojdzie do jego pęknięcia, to kawałki plexi nie stanowią takiego zagrożenia dla zdrowia jak ostre odłamki szkła. 
  • Dużym atutem jest także to, że plexi jest o połowę lżejsza od szkła. 
  • Ryzyko uszkodzenia plexi w trakcie transportu czy montażu jest dużo mniejsze niż w przypadku szklanych szyb. 
  • Arkusze plexi 5 mm dostępne są w różnych wariantach i kolorach. Oprócz plexi bezbarwnej sprzedajemy także plexi białą, czarną i mleczną plexi. 
  • Do atutów plexi zaliczyć można także bardzo dobrą przepuszczalność światła. Bezbarwna plexi 5 mm jest idealnie przezroczysta i nie posiada charakterystycznego dla niektórych rodzajów szkła zielonkawego zabarwienia. Przepuszcza także ponad 90% światła i nie zmienia jego barwy. 
  • Plexi jest również dobrym izolatorem akustycznym i termicznym. Tworzywo to można więc wykorzystać jako dodatkowy izolator szyb w oknach.

Plexi 5 mm – cena

Cena plexi 5 mm na wymiar jest wypadkową wymiarów elementu oraz sposobów jego cięcia. Jeśli chodzi o to, czym ciąć plexi 5 mm, to korzystając z naszego konfiguratora, możecie wybrać trzy różne sposoby obróbki tego materiału.

Pierwszy z nich to cięcie plexi piłą mechaniczną. W tym przypadku korzystamy z profesjonalnych pił panelowych Schelling. Jest to obecnie najszybszy sposób cięcia plexi, który dodatkowo zapewnia bardzo dużą precyzję. Odchyłek od projektu wynosi w przypadku cięcia mechanicznego zaledwie 0,1 mm na aż 3 metrach materiału. Ta technologia cięcia plexi ma jednak także pewne wady. Pozwala ona wyłącznie na cięcie plexi pod kątem prostym. Dodatkowo krawędzie materiału są matowe i delikatnie chropowate.

Jeśli zależy Wam na idealnie gładkich krawędziach, to możecie skorzystać z drugiej opcji cięcia plexi. Jest to również cięcie piłą mechaniczną, po którym krawędzie materiału są jednak dodatkowo polerowane. Zastosowanie w tym celu polerki z naturalnymi diamentami pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej i lustrzanej powierzchni krawędzi. 

W wielu projektach wykorzystywane są elementy z plexi o nieregularnych wymiarach lub kształcie znacznie odbiegającym od prostokąta. Z myślą o takich elementach oferujemy usługę laserowego cięcia plexi. Ta nowoczesna technologia pozwala na uzyskanie z plexi w zasadzie dowolnych kształtów. Poza elementami różnych konstrukcji czy ozdobnymi panelami z pleksi na wymiar ploter laserowy pozwala na stworzenie z tego materiału liter, całych napisów czy innych skomplikowanych kształtów.

Akryl 5 mm – jaki rozmiar i waga?

Dużą zaletą w wielu projektach jest również niewielka waga plexi 5 mm. Szklana szyba będzie ważyć ponad dwa razy tyle, co pleksi 5 mm w takim samym rozmiarze. To właśnie stosunkowo niewielki ciężar plexi w połączeniu z dużą udarnością sprawia, że materiał ten idealnie nadaje się na różnego rodzaju zadaszenia, przeszklenia czy świetliki dachowe.

Zastosowania plexi 5 mm

Wykorzystanie plexi 5 mm może przyjąć bardzo różne formy. Dużo zależy od tego, jaki rodzaj plexi wybierzecie. Plexi bezbarwna 5 mm może w wielu przypadkach zastąpić klasyczne szkło czy nawet szyby hartowane. Przykładowe zastosowania plexi 5 mm bezbarwnej to więc różnego rodzaju przeszklenia, zadaszenia, balustrady wewnętrzne i zewnętrzne czy nawet szyby prysznicowe w łazience. Pleksi grubości 5 mm wykorzystać można również przy różnego rodzaju hobbystycznych projektach jak na przykład naprawa szyby w przyczepie kempingowej czy żaglówce. 

Duże możliwości aranżacyjne daje również zastosowanie plexi 5 mm w innych kolorach. Plexi 5 mm mleczna czy satynowa to materiał, który możecie wykorzystać na przykład do wymiany pękniętej szyby w drzwiach do łazienki czy sypialni. Z kolei po białą czy czarną plexi 5 mm możecie sięgnąć, tworząc dekoracyjne panele ścienne do kuchni czy łazienki. 

Jaką plexi 5 mm wybrać?

Zastanawiacie się, jaki kolor plexi 5 mm wybrać? W naszej ofercie znajdziecie akryl grubości 5 mm w kilku różnych wariantach. Jest to oczywiście bezbarwna plexi 5 mm – na pierwszy rzut oka bardzo podobna do klasycznego szkła. Materiał ten oferujemy w dwóch wersjach: podstawowej oraz eko-plexi, która powstaje na bazie surowców z recyklingu. Bezbarwna plexi 5 mm to jednak tylko część naszej oferty. Jeśli plexi chcecie wykorzystać w dekoracji wnętrz, to mogą Was zainteresować takie rodzaje tego tworzywa jak plexi 5 mm biała, czarna, a także akryl mleczny. 

Plexi 5 mm gdzie kupić?

Plexi 5 mm możecie w szybki i wygodny sposób kupić za pośrednictwem naszej strony. Dostępny na niej konfigurator online pozwala w dosłownie kilka minut zamówić arkusze plexi lub docięte na wymiar elementy z tego materiału. Jedyne co musicie zrobić, to wybranie rodzaju plexi, kształtu formatki i jej wymiarów. W razie potrzeby możecie także umieścić na projekcie otwory montażowe. Ostatni krok to wybór sposobu cięcia plexi. Na podstawie tych parametrów system automatycznie obliczy cenę. Zamówione elementy zostaną przesłane szybką przesyłką kurierską na wskazany adres. Na czas transportu plexi zabezpieczona jest dwustronną folią ochronną. 

Szybka wysyłka i krótkie terminy realizacji sprawiają, że zakup plexi na naszej stronie jest atrakcyjną alternatywą w stosunku do wizyty w punkcie stacjonarnym. Zamiast tracić czas i pieniądze na dojazdy, możecie zamówić plexi w kilka minut bez wychodzenia z domu.

Płyty plexi dostępne są w następujących grubościach:

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×