Plexi na ścianę do domu i do lokalu – sprawdź, jak szybko i z pomysłem odświeżyć wnętrze

2020-07-23
Plexi na ścianę do domu i do lokalu – sprawdź, jak szybko i z pomysłem odświeżyć wnętrze

Szkło akrylowe, czyli tak zwane pleksi, to tworzywo o wielu zaletach. Dzięki temu, że jest nietoksyczne, łatwe w obróbce i nie traci swojego oryginalnego koloru, jest coraz częściej wykorzystywane nie tylko w mieszkaniach, ale również w różnego rodzaju przestrzeniach komercyjnych. Plexi dekoracyjne może stanowić nietuzinkową ozdobę punktu usługowego czy lokalu rozrywkowego. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do dalszej lektury.

Plexi na ścianę – rozwiązanie nie tylko do kuchni czy łazienki

W lokalach mieszkalnych płyty z plexi stosujemy najczęściej w kuchniach i łazienkach. Służą tam one jako tak zwane panele splashback. Montuje się je zazwyczaj w bezpośrednim sąsiedztwie zlewu, umywalki, wanny itd. Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona ściany przed zachlapaniem i uszkodzeniami wynikającymi z długotrwałego działania wilgoci.

Kwestie praktyczne to jedno, jednak w przypadku lokali komercyjnych plexi wykorzystujemy coraz częściej jako element dekoracyjny. Dzięki łatwej obróbce z płyty plexi możemy uzyskać bardzo różne kształty. Laserowe cięcie plexi pozwala na stworzenie naprawdę wymyślnych dekoracji czy ornamentów. Plexi to także tworzywo, które dostępne jest w wielu barwach. Dzięki temu zaprojektowane dekoracje z plexi możemy dopasować do wnętrza również pod kątem koloru. W dalszej części wpisu przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów na to, jakie dekoracje z plexi można stworzyć.

Dekoracyjna płyta plexi na ścianę – kilka pomysłów

Plexi to materiał, który możemy wykorzystać w szeregu różnych lokali. Jest to prosty i tani sposób na niepowtarzalne dekoracje do restauracji, klubu nocnego, pubu, salonu SPA, gabinetu kosmetycznego itd. Poniżej przedstawiamy kilka prostych pomysłów na to, w jaki sposób można wykorzystać dekoracje z plexi w tego typu wnętrzach:

  • Ażurowe ścianki działowe wycięte z jednej dużej płyty plexi mogą posłużyć na przykład do oddzielenia loży w klubie nocnym czy stolików w restauracji. Płytę plexi z dekoracyjnymi otworami możemy wykorzystać również jako maskownicę grzejnika. Pamiętajmy jednak, że plexi nie powinno być montowane w miejscach narażonych na temperaturę wyższą niż 70 stopni Celsjusza.
  • Dzięki laserowemu wycinaniu z pleksi możemy uzyskać nawet bardzo wymyślne kształty. Skomplikowane roślinne motywy wycięte z pleksi mogą sprawdzić się jako dekoracja w salonie SPA lub w pełnej zieleni kawiarni.
  • Z pleksi możemy także wyciąć logotyp naszej firmy w dużym formacie. Może on ozdobić recepcję, salę konferencyjna czy też inną reprezentacyjną część naszej firmy.
  • Ozdobne panele z pleksi możemy też połączyć z ukrytym pod nimi oświetleniem. W ten sposób możemy przygotować naprawdę efektowne i nastrojowe dekoracje ścienne do klubu, pubu czy restauracji.

Napisy z plexi na ścianę

Ciekawą odmianą dekoracji z plastiku są także cyfry i litery z plexi. Takie rozwiązanie jest dużo trwalsze niż popularne, papierowe naklejki na ścianę. Korzystając z naszego konfiguratora, można zamówić litery i cyfry z pleksi w dowolnym stylu i rozmiarze. Za pomocą takich elementów możemy stworzyć na przykład ciekawą sentencję na ścianie lokalu lub po prostu nazwę naszej firmy.

Dekoracje z plexi – jakie są zalety takiego rozwiązania?

Płyta plexi na ścianę to rozwiązanie, które posiada całkiem sporo praktycznych i funkcjonalnych zalet:

  • Prosty montaż – dekoracje z plexi są stosunkowo lekkie i odporne. Możemy zamontować je na odpowiedni klej lub przykręcić do ściany wiercąc w nich otwory montażowe.
  • Łatwa pielęgnacja – czyszczenie pleksi jest banalnie proste. Wystarczy przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatką lub użyć ciepłej wody z dodatkiem mydła. W codziennej pielęgnacji ozdobnych płyt z plexi czy paneli splashback należy unikać wysokich temperatur i środków chemicznych.
  • Ochrona przed wilgocią – płyta z plexi stanowi jednorodną, nieprzepuszczalną powłokę, która chroni ścianę czy inną powierzchnię zarówno przed okazjonalnym zachlapaniem, jak i długotrwałym działaniem wilgoci. W niektórych sytuacjach elementy dekoracyjne z plexi mogą mieć więc też zastosowanie praktyczne.
  • Niska cena – w wielu przypadkach dekoracje z plexi samodzielnie zaprojektowane za pomocą naszego konfiguratora, będą wielokrotnie tańsze niż gotowe ozdoby.
  • Bogata kolorystyka – urządzając wnętrze, możemy wykorzystać płyty plexi w różnych kolorach. Najpopularniejsza jest plexi czarna i plexi biała, ale tworzywo to dostępne jest również w wersji opalizującej, satynowej, mlecznej, także w wersji odpornej na zarysowania jako PLEXIGLAS® Optical HC 3mm

Dowiedz się więcej o plexi Sprawdź do czego możesz wykorzystać plexi: Poznaj naszą ofertę na poliwęglan lity i plexi na wymiar:

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×