Topper na tort z plexi – na ślub, komunię czy urodziny!

2020-08-26
Topper na tort z plexi – na ślub, komunię czy urodziny!

Tort na wyjątkową okazję jak ślub, komunia czy urodziny, wymaga specjalnej oprawy. Prostym sposobem na efektowne ozdobienie tortu jest tak zwany topper na tort. Z dzisiejszego poradnika możecie dowiedzieć się, czym jest topper na tort, dlaczego warto zdecydować się na topper wykonany z plexi i jak samodzielnie zaprojektować taką dekorację. 

Topper na tort – co to takiego?

Topper na tort to element dekoracyjny umieszczany na szczycie tortu. Nowoczesne toppery wykonane są zwykle z trwałych materiałów, jak szkło akrylowe czy cienka sklejka. Toppery na tort mogą mieć przeróżne kształty i formy. Oczywiście warto dopasować topper do stylu, w jakim udekorowany jest cały tort oraz do charakteru konkretnej uroczystości. O tym, jakie toppery wybrać na konkretne okazje napisaliśmy poniżej.

Topper na ślub, chrzest, komunię i urodziny – jaki motyw i materiał wybrać?

Przegląd topperów na konkretne okazje zacznijmy może od materiałów, z jakich mogą być wykonane. Tego rodzaju dekoracje na tort zrobione są najczęściej z kartonu, sklejki lub plexi. Toppery z papieru czy kartonu są najtańsze, są jednak również wyjątkowo nietrwałe i delikatne. Bardzo łatwo ulegają uszkodzeniom, zginają się itd. Nieco bardziej wytrzymałe będą toppery ze sklejki. Ze względu na ciężar do topperów używa się bardzo cienkiej sklejki. W przypadku topperów z napisami czy innymi filigranowymi elementami cienka sklejka może się bardzo łatwo złamać, psując cały efekt. 

Najtrwalsze i najbardziej uniwersalne są toppery na tort z plexi. Najważniejsze zalety topperów na tort z plexi to:

  • Możliwość uzyskania fantazyjnych, szczegółowych kształtów przy jednoczesnej trwałości i odporności na uszkodzenia.
  • Plexi jest materiałem nietoksycznym, a oferowany przez nas produkt posiada odpowiednie certyfikaty zezwalające na kontakt plexi z żywnością.
  • Plexi dostępne jest w kilku kolorach, w związku z czym topperów nie musimy dodatkowo malować. Bardzo popularna jest plexi czarna i plexi biała, ale materiał ten dostępny jest także w innych wersjach kolorystycznych. Ciekawy efekt na przykład w przypadku tortu ślubnego może dać plexi opal.
  • Plexi posiada lekko błyszczące wykończenie, dzięki czemu ma wyjątkowo elegancki charakter, pasujący do ważnych uroczystości. Materiał ten jest idealny na przykład do tortów zdobionych w stylu glamour.
  • Dzięki wysokiej trwałości plexi, tworząc uniwersalny topper, na przykład taki z napisem „Happy birthday”, możemy wykorzystać go wielokrotnie. Warto jednak pamiętać, że plexi jest stosunkowo wrażliwe na zarysowania (za wyjątkiem PLEXIGLAS® Optical HC). Topper z plexi powinniśmy więc myć i przechowywać w taki sposób, aby uniknąć powstawania ewentualnych rys.

Co do konkretnych topperów, to możemy zdecydować się na uniwersalny wzór. Może to być napis lub prosty motyw graficzny związany z daną uroczystością. Dużo ciekawszą opcją będzie jednak spersonalizowany topper na tort, o którym więcej dowiecie się w kolejnym akapicie.

Topper na tort z plexi – jak zrobić?

Wybierając topper na tort, mamy dwie możliwości. Możemy wybrać gotowe toppery dostępne zwykle w sklepach specjalizujących się w sprzedaży dekoracji na różnego rodzaju uroczystości. Takie rozwiązanie ma jednak pewne wady. Po pierwsze w takim przypadku liczba wzorów ograniczona jest do tych najbardziej uniwersalnych. Po drugie takie gotowe toppery są stosunkowo drogie. Alternatywą jest zaprojektowanie własnego toppera z plexi. Będzie to co prawda wymagało odrobinę więcej pracy, ale efekt może być tego wart. Nasz indywidualny projekt musimy przygotować w programie graficznym. Zwykle wystarczy do tego prosty, darmowy program graficzny. Mając już projekt, wystarczy utworzyć na stronie naszego konfiguratora niestandardowe zapytanie. Po przeanalizowaniu projektu, nasz pracownik skontaktuje się i określi czy takie cięcie plexi jest możliwe i jak będzie przebiegała dalsza realizacja zamówienia. Dzięki temu możemy łatwo stworzyć spersonalizowany topper idealnie dopasowany do okazji. Może to być na przykład topper z imionami, topper z konkretną cyfrą w przypadku urodzin itd. 


 

Czytaj także:

Sprawdź możliwości obróbki plexi:

Sprawdź dostępne płyty plexi na wymiar:

Sprawdź dostępne grubości plexi:

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×