Ścianka działowa z plexi – czy to dobre wyjście?

2018-12-14
Ścianka działowa z plexi – czy to dobre wyjście?

Posiadanie niewielkiego mieszkania często zmusza nas do połączenia w jednym pomieszczeniu sypialni, kuchni i jadalni, co z jednej strony tworzy pewną swobodę, ale z drugiej może wpłynąć negatywnie na poczucie prywatności. Najprostszym rozwiązaniem na podzielenie mieszkania w takiej sytuacji jest postawienie ścianek działowych – ale jeśli zastosujemy tradycyjne tworzywa, takie jak płyta gipsowa czy szkło, musimy liczyć się z wysokimi kosztami materiałów i wynajęcia profesjonalnej ekipy. Jak zatem w krótkim czasie i za nieduże pieniądze osiągnąć pożądany efekt? Z pomocą przychodzi ścianka działowa z plexi.

Zalety ścianki działowej z plexiglasu

Dzięki bardzo niskiej wadze oraz znacznie wyższej, w porównaniu ze szkłem, wytrzymałości, ścianka z plexi jest doskonałą propozycją dla osób chcących niewielkim kosztem odmienić swoje pomieszczenie. Bardzo wysoka przepuszczalność światła dochodząca do 92% powoduje, że pleksa przezroczysta nie pomniejszy optycznie mieszkania, a łatwość w obchodzeniu się z tym materiałem sprawia, że możemy taką ściankę działową zamontować samodzielnie.

Mimo niskiej ceny, płyty z plexi zastosowane w mieszkaniu nie będą wyglądać mało efektownie. Dostępność takich opcji jak plexi mleczna 5mm lub plexi satynowa sprawia, że ścianka działowa sprawdzi się w nowoczesnych, eleganckich mieszkaniach. Jeżeli lubimy majsterkowanie, można nawet pokusić się o podświetlenie pleksiglasu – przy wielu dostępnych grubościach i kolorach, możliwości są nieograniczone.

Ścianka z pleksi – wybór materiału

Należy tylko podjąć decyzję – jaka pleksa najbardziej będzie pasować do pomieszczenia? Czy zależy nam na nieograniczaniu światła i najlepsza będzie płyta bezbarwna? Czy może chcemy postawić na prywatność i zastosować plexi satynową? Lub nadać mieszkaniu nowoczesny wygląd, nie pomniejszając go optycznie lekką konstrukcją, i wstawić ściankę działową z czarnej pleksy 5mm lub plexi czarnej 10mm?

Po wybraniu koloru pozostaje nam dobór grubości materiału. Tutaj największe znaczenie ma rozmiar zamawianej płyty – wraz ze wzrostem grubości, spada elastyczność szkła akrylowego, więc im większa ścianka, tym wyższa powinna być jej grubość. Przy pewnym zamocowaniu do sufitu, podłogi lub nawet dodatkowo ściany, płyta 5 mm może okazać się wystarczająca.

Ścianka działowa w biurze

Podział przestrzeni może być konieczny nie tylko w domu, ale również w przestrzeni biurowej. Mimo rosnącej popularności rozwiązań typu open space, możemy chcieć zapewnić pracownikom odseparowanie, nie ograniczając ich. Ścianka z plexi, dzięki swojej lekkości, nie redukuje dostępnego miejsca, zapewniając jednocześnie prywatność.

Cena ścianki działowej z pleksy

Większość producentów określa cenę plexi podając koszt metra kwadratowego, co może powodować konieczność dokonywania skomplikowanych obliczeń. Skorzystanie z naszego konfiguratora pozwala na poznanie ceny od razu – wystarczy wybrać kolor materiału, jego grubość oraz wpisać wymiary ścianki działowej. Z pewnością okaże się, że w porównaniu z ceną hartowanego szkła lub kosztem zakupu i montażu płyty gipsowej, ścianka z plexi wypada o wiele korzystniej.


Dowiedz się więcej o plexi Sprawdź do czego możesz wykorzystać plexi: Poznaj naszą ofertę na poliwęglan lity i plexi na wymiar:

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×