Proste sposoby na odświeżenie domu z pomocą płyt plexi.

2019-03-22
Proste sposoby na odświeżenie domu z pomocą płyt plexi.

Wiosna to dla wielu z nas czas realizacji różnych projektów w domu i ogrodzie – bardzo często projektów typu „zrób-to-sam”. Po zimowych miesiącach spędzonych wewnątrz mieszkania mamy ochotę na odświeżenie przestrzeni i wprowadzenie usprawnień. Czasem ogranicza nas budżet – nawet drobny remont może zabrać sporo czasu i wygenerować nieprzewidziane koszty. Poniżej znajduje się lista pomysłów, które z pomocą plexi ciętej na wymiar pozwolą na wprowadzenie tanich, szybkich i estetycznych zmian w domu.

Plexi na stolik

Daj drugie życie starym meblom, umieszczając na ich blacie pleksę. Nada ona stolikowi nowego charakteru – możesz wybrać na przykład biały kolor materiału, by rozjaśnić pomieszczenie. Być może potrzebujesz dodatkowej warstwy ochronnej, która zabezpieczy drewno przed porysowaniem – nie ma problemu, wpisz w konfiguratorze średnicę swojego stolika i zamów PLEXIGLAS® Optical HC.

Półki z plexi

Zastąp szkło na półce jeśli zostało uszkodzone, aby odzyskała świeży wygląd – możesz też stworzyć zupełnie nowe półki i zyskać potrzebną Tobie przestrzeń na drobiazgi. Pamiętaj, by wybrać odpowiednią grubość i zastanowić się nad sposobem montażu – potrzebne akcesoria znajdziesz w dowolnym markecie budowlanym. Kolory, spośród których możesz wybierać, pozwolą dopasować półki do każdego pomieszczenia.

Ramka z plexi

Jeśli szkło w Twojej ulubionej ramce uległo uszkodzeniu, pleksa to idealne rozwiązanie, które oszczędzi konieczności zakupu nowego produktu. Ramka będzie bezpieczniejsza (nie musisz już martwić się ostrymi odłamkami) i wytrzymalsza – nie pęknie i nie stłucze się, gdy zostanie przypadkiem strącona. Możesz także stworzyć antyramę z plexi – zajrzyj do jednego z naszych poprzednich wpisów, by dowiedzieć się więcej.

Drzwi z plexi

Plexi może nie być idealny materiałem do zbudowania całego skrzydła drzwi, ale na pewno sprawdzi się jako sposób odświeżenia drzwiczek Twoich mebli – na przykład w przypadku szafek w kuchni. Masz już dość obecnego koloru lub nie możesz patrzeć na wgniecenia i zarysowania frontów? Po prostu zmierz, jakie formaty są Ci potrzebne, zdecyduj się na kolor i, po otrzymaniu towaru, przymocuj płyty na przykład taśmą dwustronną.

Plexi na ścianę

O panelach ściennych z plexi pisaliśmy wcześniej – jest to prosty sposób na odświeżenie łazienki lub kuchni. Montaż nie wymaga od Ciebie fachowej wiedzy, pleksa jest łatwa do utrzymania w czystości, a dzięki atestowi higienicznemu, nie musisz się bać jakiegokolwiek wpływu materiału na żywność. Pamiętaj tylko, by nie umieszczać płyty w pobliżu źródeł ciepła – na przykład palników kuchennych.

Wzmocnienie barierki dla psa lub kota

Często zdarza się, że musimy ograniczyć pomieszczenia dostępne dla naszych pupili, używając barierek. Co w sytuacji gdy zwierzak „nauczy” się wydostawać z pokoju, przechodząc na przykład pomiędzy szczeblami? Na pomoc przychodzi pleksa – wystarczy zamówić arkusz cienkiego materiału dociętego na wymiar i umieścić go pomiędzy tralkami. Otrzymamy dzięki temu barierę nieprzekraczalną nawet dla najbardziej zmyślnego czworonoga.

Okno z pleksy

Pozbądź się hałasu, zatrzymaj ciepło, zwiększ bezpieczeństwo, zabezpiecz się przed wiatrem – wstawiając do altany okienka z dociętej na wymiar płyty plexi. Nawet zmienna wiosenna pogoda nie powstrzyma Cię od relaksu w ogrodzie czy na działce, a wysoka przezroczystość (92%) sprawi, że blask słońca oświetli wnętrze. Okna z plexi możesz zamontować całkowicie samodzielnie!

Ozdoby z plexi

Kolorowa pleksa może być doskonałym sposobem na ozdobienie ścian Twojego mieszkania. Puść wodze wyobraźni i zaprojektuj interesujące kształty przy pomocy konfiguratora – możesz wybrać między innymi koła, trójkąty lub trapezy. Możliwość dodawania wycięć pozwoli na stworzenie niebanalnych i jedynych w swoim rodzaju elementów, którymi nadasz przestrzeni ciekawego charakteru.


Dowiedz się więcej o plexi Sprawdź do czego możesz wykorzystać plexi: Poznaj naszą ofertę na poliwęglan lity i plexi na wymiar:

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×