Profesjonalna maszynowa obróbka plexi i poliwęglanu

2020-06-22
Profesjonalna maszynowa obróbka plexi i poliwęglanu

Przejdź do konfiguratora i zaprojektuj swój kształt!

Profesjonalna obróbka tworzyw sztucznych wymaga precyzji, wysokiej jakości sprzętu oraz umiejętności, by osiągnąć zachwycający rezultat. W naszej firmie spełniamy wszystkie te kryteria, a każde zlecenie traktujemy priorytetowo. Przez lata obecności na rynku udało nam się osiągnąć pozycję lidera w branży, ciesząc się nienaganną opinią wśród klientów. Chcesz poznać nasze metody obróbki? Zachęcamy do lektury poniższego tekstu.

Maszyny do obróbki plexi i poliwęglanu

Precyzyjne cięcie płyt plexi i poliwęglanowych to nie lada wyzwanie, dlatego warto zlecić to profesjonalistom, zwłaszcza wtedy, kiedy ma się do obrobienia sporą ilość materiału. Do profesjonalnej obróbki plexi używa się specjalistycznych maszyn takich jak wycinarki laserowe CNC (sterowane komputerowo), frezarki CNC, lasery CO2, piły oraz maszyny do polerki diamentowej. 

Obróbka maszynowa jest szybka i powtarzalna, każdy produkowany detal jest taki sam, dlatego też jest tak ceniona wśród klientów. Nawet najbardziej dopracowane, szczegółowe projekty wycinane przez maszyny cechuje olbrzymia precyzja, przy zachowaniu szybkiego tempa produkcji. Oprócz powtarzalności, maszyny do obróbki znane są z dużej wytrzymałości i odporności na obciążenia.

Narzędzia ręczne nie mają takich właściwości, dlatego maszynowy sposób obróbki staje się powszechnie stosowany, a obróbka ręczna powoli ustępuje jej miejsca. Jak działają poszczególne sprzęty? Odpowiedzi szukaj w dalszej części tekstu.

Wycinarki laserowe CNC

Wycinarki laserowe CNC to jedne z najczęściej wykorzystywanych maszyn do obróbki tworzyw sztucznych. Urządzenie, które posiadamy, pozwala na cięcie płyty plexi do wymiarów 2050x3050mm. W jaki sposób działa? Urządzenie umożliwia w zaprogramowanie ścieżek cięcia, które są w pełni automatyczne. Wycinarka w precyzyjny i powtarzalny sposób wycina plexi wiązką lasera nawet do grubości materiału 30mm. Wykorzystywana jest w przypadku produkcji seryjnej jaki i jednostkowej.

Frezarki CNC

Obróbka tworzyw sztucznych CNC (sterowana numerycznie przez komputer) może być dokonywana także przy pomocy frezarki. Cięcie płyty poliwęglanowej lub innych płyt z tworzyw sztucznych odbywa się przy pomocy frezów i innych narzędzi tnących. To urządzenie daje możliwość uzyskania bardzo dużej precyzji cięcia docelowych detali. Frezarka daje możliwość przecięcia na wylot, cięcia do żądanego kształtu i wykonywania wgłębień lub nafrezowań.

Polerowanie diamentowe

Do polerowania plexi najczęściej używa się polerek diamentowych. Polerowanie przy użyciu naturalnych diamentów po wcześniejszym cięciu piłą pozwala uzyskać perfekcyjne wykończenie oraz gładką powierzchnię. Ponadto krawędzie są idealnie błyszczące i czyste optycznie, co jest szczególnie istotne, jeśli plexi zostanie ucięta piłą, która może pozostawić nierówności na krawędziach.

Piły poziome panelowe

Piła pozioma panelowa używana jest do cięcia plexi i poliwęglanu w pakietach płyt. Służy ona do cięcia poziomego, przebiegającego wzdłuż płyty przesuwanej po blacie roboczym. Obróbka tworzyw do wymaganych wymiarów przy zachowaniu idealnych wymiarów, bezpyłowo i z zachowaniem kątów cięcia. Warto wspomnieć, że cięcie odbywa się w pakietach płyt, co jest najszybszą metodą obróbki tworzyw.

Techniki profesjonalnej obróbki plexi i poliwęglanu

Techniki profesjonalnej obróbki polegają na precyzyjnym cięciu i formatowaniu plexi i poliwęglanu. Dostępne na rynku narzędzia pozwalają na różne rodzaje obróbki tworzyw sztucznych i nieograniczone możliwości projektowania własnych wzorów. Jakie metody obróbki oferujemy? Poznaj nasze techniki.

Maszynowe wycinanie plexi i poliwęglanu

Maszynowe wycinanie z użyciem lasera pozwala na czyste i precyzyjne cięcie plexi. Laser do cięcia jest szybki i efektywny, pozwala na dokładne przecinanie płyty z jednoczesnym minimalizowaniem ryzyka pęknięć i innych uszkodzeń. Tej metody nie można używać do cięcia poliwęglanu.

Maszynowe grawerowanie plexi i poliwęglanu

Do maszynowego grawerowania plexi używa się lasera, który tworzy precyzyjne linie oraz kształty, a także gradienty i efekty tonalne. U nas masz możliwość laserowego grawerowania plexi zarówno wektorowo, jak i rastrowo, dzięki czemu Twoje projekty będą dokładne oraz szczegółowe. Do grawerowania najlepiej sprawdza się plexi wylewana z racji jednorodnej powierzchni, dzięki czemu grawer jest wyraźny i matowy. Warto, żebyś wiedział, że poliwęglanu nie graweruje się laserem z uwagi na jego skład (powoduje rozmycie graweru i dymienie).

Maszynowe frezowanie plexi i poliwęglanu

Do maszynowego frezowania plexi oraz poliwęglanu wykorzystuje się narzędzia skrawające (frezy). Skrawanie usuwa nadmiar materiału i pozwala uformować tworzywa sztuczne w celu osiągnięcia pożądanego kształtu. Maszyny zapewniają bezpieczeństwo, minimalizując ryzyko pęknięć, dzięki specjalnym funkcjom, np. funkcji chłodzenia lub kontroli posuwu.

Cięcie piłą plexi i poliwęglanu

Cięcie płyt poliwęglanowych i plexi piłą wymaga ustawienia niskiej prędkości obrotowej, by materiał nie zaczął się topić. Ważne jest również zastosowanie odpowiedniej prędkości posuwu, aby cięcia były precyzyjne i równomierne.

Profesjonalne polerowanie krawędzi

Polerowanie to kluczowy, końcowy etap obróbki plexi. Poprzez zastosowanie różnych technik i narzędzi polerujących wszystkie krawędzie cięcia są gładkie lśniące.

Zalety maszynowej obróbki plexi i poliwęglanu

Poprzez zastosowanie maszynowej obróbki plexi oraz poliwęglanu zyskujesz idealnie przycięte i gładkie powierzchnie, bez naruszania ich struktury. Jakie zalety ma wykorzystanie obróbki maszynowej do plexi? Cechuje je:

  • Precyzja i dokładność
  • Szybkość i efektywność zarówno dla produkcji seryjnej, jak i jednostkowej
  • Możliwość tworzenia skomplikowanych kształtów
  • Powtarzalność
  • Wyeliminowane prawdopodobieństwo uszkodzenia płyt

Obróbka maszynowa ma zastosowania w różnych branżach — od reklamowej, motoryzacyjnej, na budownictwie kończąc. Jest też stosowana w wielu gałęziach przemysłu.

Koszty maszynowej obróbki plexi i poliwęglanu

Koszty obróbki maszynowej płyty plexi i poliwęglanu różnią się w zależności od rozmiaru projektu, złożoności wzoru oraz wybranej formy obróbki, są one jednak o wiele niższe niż w przypadku obróbki ręcznej. Zastosowanie maszynowej obróbki wykorzystywane jest przez wiele branż i staje się coraz bardziej popularne. W naszej firmie projekty wyceniane są indywidualnie, a w razie wątpliwości każdy etap produkcji można przedyskutować z naszymi fachowcami. Z przyjemnością spełniamy zlecenia naszych klientów, oferując precyzyjnie docięte płyty poliwęglanowe i plexi.

Gdzie zamówić plexi i poliwęglan docięte na wymiar?

Zastanawiasz się gdzie i jak zamówić plexi i poliwęglan docięte na wymiar? Złożenie zamówienia na naszej stronie nigdy nie było prostsze. Specjalnie skonstruowany konfigurator dostępny na plasticexpress.pl przeprowadzi Cię przez proces zamawiania krok po kroku. Cięcie poliwęglanu i plexi warto zostawić profesjonalistom!

Twoja przeglądarka nie jest wspierana!

Działanie konfiguratora może być nieprawidłowe. Aby poprawnie wyświetlić tę stronę, Zaktualizuj swoją przeglądarkę

×